Відкриття нового терміналу запорізького аеропорту стало значною подією для всієї України

Відомий блогер та журналіст видання “Тиждень” Денис Казанський на своїй сторінці в “Фейсбуці” наголосив, що Запоріжжя – перше українське місто, яке побудувало термінала власними силами та на власні кошти.

– Подивився фотки, викладені мером Запоріжжя Буряком, який може занести цей об’єкт собі в актив. Тепер у цього міста є непоганий шанс стати сучасним транспортним хабом у всьому регіоні. Крім власне Запоріжжя і області, новий аеропорт може обслуговувати півмільйонний Маріуполь і Дніпропетровську область, де до цих пір немає нормального аеропорту. Тобто, територію з населенням в 6 млн осіб. А якщо додати сюди ще й потік туристів, що прямують на азовське узбережжя, то аеропорт явно не залишиться без пасажирів і доведе свою ефективність. Вчасно зорієнтувавшись, Запоріжжя виграє конкуренцію за пасажиропотоки у сусідів, – підкреслив Денис Казанський.

Журналіст нагадав, що останній раз сучасні аеропорти в Україні будували ще до Євро-2012, але тоді будівництво фінансувалось з державного бюджету. Також Денис Казанський порівняв наше місто з сусіднім Кривим Рогом, який теж є великим промисловим містом, однак при цьому такого успіху досягти не зміг.

– Кривий Ріг – найбільший промисловий центр з населенням в 650 тис, з працюючими підприємствами і бюджетом в 7,5 млрд грн (таких грошей у більшості обласних центрів немає) занурений в якийсь похмурий феодалізм зразка середини 90-х,  – підсумував журналіст.

Нагадаємо, будівництво нового терміналу запорізького аеропорту розпочалося в 2017 році. Його виконували за рахунок коштів з міського бюджету. Для пасажирів термінал відкрив свої двері 19 жовтня. Спочатку там обслуговували внутрішні рейси. З середи термінал почав приймати й міжнародні. Наразі всі рейси переведено до нового терміналу. Крім того, вже незабаром там запрацюють магазини та кафе.

Читайте також: Запорізький аеропорт перевів усі рейси в новий термінал