На території Олександрівської фортеці знайшли фрагменти скла XVIII сторіччя

У Запоріжжі тривають дослідження Олександрівської фортеці та Слобідки. Дослідники проводять розкопки в рамках Програми охорони пам’яток історії та культури в в місті Запоріжжі.

Нагадаємо, минулого року завдяки цій програмі біли розпочаті археологічні пошуки на території, прилеглій до запорізької гімназії №2. Там археологам вдалося відшукати залишки Олександрівської фортеці. Наразі дослідження тривають. Так, запорізьким археологам вдалося відшукати залишки будівлі XIX сторіччя. Ця знахідка дозволить встановити більше даних про те як та з яких матеріалів будували споруди в Олександрівській фортеці. Крім того, серед залишків будівлі були знайдені фрагменти скла, яке характерне для XVIII сторіччя, повідомляється на сайті міськради. o_1el87pfag112j1rvi99hvb12ie5g o_1el87p3k41jee15mjf25qsp16h32o o_1el87p3k4hr99ugb28ok742q

Нагадаємо, під час реконструкції в запорізькому сквері було виявлено цегляні та гранітні сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів 1873 року. Знахідку накрили спеціальним скляним куполом та облаштували оглядовий майданчик, з якого запоріжці можуть помилуватися історичною пам’яткою.

Читайте також: У запорізькому парку оселились нові мешканці