Мінфін заборонив містам розміщувати кошти загального фонду на депозитних рахунках

Уряд підтримав постанову міністерства фінансів «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках». Тим самим, фактично заборонив місцевим бюджетам до кінця 2019 року класти на депозит тимчасово вільні кошти загального фонду.

Після прийняття постанови, органи місцевого самоврядування почали массово звертатись до Асоціації міст України із заявами. Усіх хвилює, що проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів.

-Наше державне законодавство та численні бюрократичні процедури стають причиною багатьох проблем, з якими стикаються представники влади на місцях. Чи то у місті, чи у громаді. Частина коштів бюджету може бути не використана протягом року. І в такій ситуації місцева влада приймає рішення покласти гроші на депозит. Адже це, крім можливості збільшити бюджети, дозволяє заздалегідь акумулювати кошти. І в подальшому направити їх на реалізацію масштабних проектів, спрямованих на розвиток населеного пункту. Якщо казати про Запоріжжя, то ми у 2016 році поклали на депозит 605 млн грн. І в результаті отримали додатково майже 88 млн грн. Це були відсотки по депозиту. І ці кошти використовуються, звісно, для покращення рівня життя наших мешканців. Ремонтуються садочки, школи та лікарні, проводяться реконструкції комунікаційних мереж і т. д. Тож, така можливість має бути у територій, – підкреслив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Такої ж думки виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:

«Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають, насамперед, державні банки, у яких міста тримали свої депозити. Окрім іншого, це ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою».

Асоціація міст України звернулася до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відмінити рішення уряду та повернути органам місцевого самоврядування можливість розміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках.