Через увімкнення у місті вуличного освітлення та через те, що на вулицях Запоріжжя подекуди збільшується відстань між їжаками, у соцмережах шириться паніка, – про це пише офіційний Телеграм-канал Запорізької міської ради.

Люди, мовляв, пишуть про те, що місто здають, про те, що тут збираються зустрічати рашистів.

Влада пояснює свої дії. По-перше, коли тільки розпочалося широкомасштабне вторгнення, і орки почали швидко просуватися нашою областю, у місті почали активно готуватися до того, що, можливо, нам доведеться обороняти Запоріжжя або навіть вести вуличні бої.

Саме тому були демонтовані дорожні знаки, вимкнуте вуличне освітлення, введено режим світломаскування та запроваджено тривалу комендантську годину.

Усі ці заходи дуже сильно вдарили по економіці міста, але вони були для Запоріжжя першочерговими та просто життєво необхідними.

На сьогодні ситуація вже інша. Підступи до міста міцно укріплені. Зараз Запоріжжя – це справжня фортеця. І рашистські війська сюди не пройдуть.

Так, у Запоріжжі залишається загроза повітряних атак, але в сухопутному плані місто захищене надійно.

І тому зараз нам потрібн сконцентруватися на економічній відбудові Запоріжжя. Тому що надходження до міського бюджету зараз знаходяться майже на нульовому рівні і якщо так триватиме і далі, то вже через три місяці в місті може наступити економічний крах.

Саме через це вживаються заходи для відновлення економіки. І саме для того, щоб запорізький бізнес міг працювати у більш-менш повному обсязі і наповнював місцевий бюджет, якраз і потрібно скорочувати комендантську годину, вмикати вуличне освітлення та подекуди збільшувати відстань між бетонними блоками та їжаками, щоб покращити у місті логістичне сполучення.

І саме тому Радою оборони Запорізької області (тобто військовими, правоохоронцями, міською та обласною владою) було вирішено увімкнути вуличне освітлення.

Після десятої вечора вулиці Запоріжжя знову стають темними.

____

Посилання на наш Телеграм-канал