25 червня в рамках реалізації програми міського голови Володимира Буряка «Запорізький трамвай», комунальне підприємство «Запоріжелектротранс» випустило на лінію восьмий трамвай власного виробництва

На запуску нового трамвая були присутні представники команди міського голови Віктор Бусько, Ігор Чумаченко, Анатолій Пустоваров.

З 2016 року у Запоріжжі реалізується програма міського голови Володимира Буряка «Запорізький трамвай». Вона включає виготовлення трамваїв на базі «Запоріжелектротрансу», придбання європейських трамвайних вагонів, капітальний ремонт трамваїв комунального підприємства, які вичерпали строк експлуатації. Також, за ініціативою Володимира Буряка і його команди, було закуплено близько сотні нових автобусів. На черзі оновлення тролейбусного парку.

Screenshot_84

Як розповів генеральний директор КП «Запоріжелектротрас» Юрій Папач, до сьогоднішнього дня пасажирів в Запоріжжі возили 13 європейських трамваїв та 7 трамваїв, виготовлених у нашому місті. Сьогодні до них приєднався восьмий трамвай запорізького виробництва. Почали збирати ще два своїх трамваї. Таким чином, всього зараз маршрути міста обслуговують 54 трамваї, 30 з яких нові.

Міський голова Володимир Буряк заявив, що в планах міста продовжувати програму модернізації  громадського транспорту.

– У цьому році ми зможемо випустити ще два нових трамвая власного виробництва. Нагадаю,  запорізький трамвай місту обходиться в чотири рази дешевше, ніж купівля нового. Сподіваюсь, що після того, як буде оновлено весь парк, зможемо продавати вагони в інші міста, – зазначив він.

Screenshot_85

Після спілкування з працівниками «Запоріжелектротрансу» депутат Запорізької обласної ради Віктор Бусько заявив, що його вразив колектив підприємства.

– Тут працюють цілі трудові династії, співробітники підприємства віддані своїй справі. Всі вони справжні професіонали, і сьогодні ми в цьому переконалися: запорізькі трамваї демонструють новий рівень комфорту, – зазначив він.

Депутат міської ради Ігор Чумаченко наголосив на важливості залучення сучасних технологій в соціальних проектах.

– Розвиток громадського транспорту – індикатор розвитку всього міста. Мені приємно мати до цього відношення і бачити позитивний результат. Все частіше трамваями  користуються молоді люди. Тому актуальна проблема впровадження електронного квитка та програми, що дозволяє через мобільний додаток відстежувати пересування громадського транспорту, – зазначив він.

За словами заступника міського голови Анатолія Пустоварова, транспортне сполучення – пріоритетний напрямок для розвитку Запоріжжя і є іміджевою складовою міста.

– За три роки зроблено багато, і ми вже бачимо результати програми, яку ініціював наш міський голова: оновлені автобусний і трамвайний парки, вирішується питання з тролейбусами. У планах – запустити маршрути на Хортицю. Упевнений, що пенсіонери, ветерани, городяни пільгових категорій зобов’язані мати можливість не тільки дістатися в будь-яку точку міста, а й зробити це на безпечних і комфортних видах транспорту. І я впевнений, що такими темпами за наступні три роки можна модернізувати міський транспорт, а деякі проблемні питання взагалі закрити, – сказав він.