росія осушує Каховське водосховище. Цим ставить під загрозу забезпечення питною водою, виробництво сільськогосподарської продукції на Херсонщині та безпеку найбільшої в Європі атомної станції.Національне громадське радіо (NPR) США опублікувало супутникові знімки організацій Planet і Maxar, на яких видно, як вода виливається через шлюзи.

Супутниковий знімок Maxar від 2 січня 2023 р. Фото: Connie Hanzhang Jin/NPR

Видання пише, що 11 листопада 2022 року російські військові підірвали дорогу над дамбою Каховської ГЕС. На їхню думку, вибух не пошкодив шлюзи, а лиш автошлях.

Проте одразу після вибуху виявилось, що російські війська навмисно відкрили додаткові шлюзи.

“Результат був приголомшливим. Дані радіолокаційної альтиметрії показують, що поточний рівень водойми приблизно на два метри нижче його звичайної висоти. З грудня рівень води у водосховищі впав до найнижчого рівня за 30 років супутникових спостережень”, – пише NPR.

Супутниковий знімок Maxar від 2 січня 2023 р. Фото: Connie Hanzhang Jin/NP

Національне громадське радіо вказує на те, що скидання води росіянами може бути навмисним – щоб сповільнити рух Збройних Сил України. Втім, зниження рівня води загрожує сільськогосподарському виробництву на лівобережній частині Херсонщини та проблемам з питною водою у Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, які контролюють російські окупанти.Американське громадське радіо, спираючись на думки експертів, дійшло висновку, що мета військових РФ – “випалена земля” на тій території, яку вони публічно оголосили своєю.

Також під загрозою система охолодження на Запорізькій атомній електростанції. Наприкінці минулого тижня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що йому відомо про потенційний ризик, пов’язаний із падінням рівня води у водосховищі, пише NPR.