Депутати Партії Володимира Буряка «Єднання» організували для представників малого та середнього бізнесу круглий стіл із вирішення важливих проблем підприємництва

Напрацювання і правки до законопроєктів будуть зібрані в єдиний документ і спрямовані народним депутатам, щоб ті їх підтримали.

У Запоріжжі місцева влада системно підтримує підприємців, особливо малий і середній бізнес, який є найбільш вразливим. Зокрема, з початком карантину через пандемію коронавірусу в місті була створена і працює програма компенсації процентних ставок по кредитах 5-7-9%, були знижені ставки за оренду комунальної нерухомості і т.д. І цим підтримка бізнесу не обмежується: шукаються нові шляхи, щоб допомагати не лише на місцях, а й на законодавчому рівні.218235602_5691468787590221_6708453980450555282_n

Днями в місті відбувся круглий стіл щодо вирішення проблем малого та середнього бізнесу. Організували захід депутати і представники Партії Володимира Буряка «Єднання». Брали участь у круглому столі підприємці з різних областей України – Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Львівської, Полтавської. У ролі провідних спікерів запросили Валерія Еделєва, радника міського голови Володимира Буряка, і Ларису Церетелі, експерта робочих груп Ради зі сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України.

«Підприємці – одна з основних рушійних сил розвитку міст і всієї країни. Вони створюють робочі місця, наповнюють бюджети. І держава зобов’язана підтримувати їх, наприклад, надавати податкові канікули для нових ФОПів. Але замість цього приймаються закони, які душать малий і середній бізнес податками і штрафами. Природно, що в таких умовах мало хто захоче займатися бізнесом», – зазначив Валерій Еделєв.SHER0005

З ним згодна Лариса Церетелі, яка є експертом робочих груп Ради зі сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України. У робочих групах працюють підприємці з різних областей країни, які спільно опрацьовують правки до законопроєктів, що стосуються малого та середнього бізнесу. Зокрема, щодо використання РРО, еквайрингу, документообігу і багато іншого. Свої напрацювання експерти збирають для передачі народним депутатам у якості правок до законопроєктів, щоб захистити права підприємців.

«Напрацювання є, але проблема в тому, що їх ніхто з представників влади не бачить. Нам потрібна підтримка самих підприємців, громадських організацій і, зокрема, з боку місцевої влади в містах України, які могли б звернутися вже до центральної влади, народних депутатів і так далі», – зазначила експерт.

«Хочу підкреслити, що в Запоріжжі місцева влада робить все від неї залежне, щоб підтримати представників малого та середнього бізнесу, зокрема. І всі ініціативи, які ми обговорили в ході круглого столу з підприємцями, будуть систематизовані в єдиний документ і від депутатів Запорізької міської ради, Запорізької обласної ради та Запорізької районної ради спрямовані народним депутатам, щоб ті їх підтримали», – розповів Геннадій Наумов, депутат Запорізької міськради від Партії Володимира Буряка «Єднання».

Підприємців надихнула така підтримка, адже зараз малий і середній бізнес знаходиться буквально на межі виживання. Величезні штрафи за будь-які порушення, велика кількість документів, які необхідно заповнювати і вести (інакше – штраф!), високі відсотки по еквайрингу. Тобто, коли покупці розплачуються банківською картою, підприємцю потім не так просто перевести в готівку ці кошти – банківські відсотки досягають 5% – в рази більше, ніж в Європі! У банків досить потужне лобі в парламенті, і на поступки бізнесу вони поки не йдуть. Хоча це питання можна вирішити, якщо, наприклад, буде прийнята правка про те, що державні банки повинні встановити менший відсоток. Тоді і комерційним банкам доведеться знизити «ставки». Але для цього потрібно, щоб була політична воля народних депутатів, в силах яких приймати саме справедливі, а не грабіжницькі законопроєкти.

І представники Партії Володимира Буряка «Єднання» готові допомогти «достукатися» до нардепів, щоб ті почули малий і середній бізнес.

«Дуже приємно, що зустріч із підприємцями України пройшла в атмосфері конструктивного спілкування. Місцева влада Запоріжжя не стоїть осторонь від вирішення проблем малого та середнього бізнесу, хочу нагадати, що ми в період локдауна вводили певні пільги для них, розуміючи, що вони потребують підтримки. Так, бюджет міста зазнав непередбачених втрат, недоодержавши надходжень, але при цьому ми дали можливість пережити важкі часи підприємцям міста. І надалі будемо намагатися підтримувати їх усіма можливими силами», – зазначив Андрій П’ятницький, заступник міського голови Запоріжжя.

Відзначимо, що останнім часом центральна влада все більше відповідальності перекладає на владу місцеву. На державному рівні якщо і приймаються якісь «програми підтримки», то фінансово вони ніяк не підкріплені. Мовляв, вирішуйте свої проблеми на місцях самі.SHER0045

«І під час карантину було так само. На рівні країни ухвалили низку обмежень і дали посил місцевій владі – приймайте заборони. Чи не приймайте? Будуть наслідки. І ці непопулярні рішення доводилося ухвалювати місцевій владі. А що стосується підтримки підприємців, то місцева влада в першу чергу зацікавлена ??в тому, щоб в містах і громадах їх було більше і більше. Щоб відкривалися нові майстерні, магазини і так далі. Тільки ось важелі впливу на цей процес при владі центральній, адже це Верховна Рада приймає законопроєкти, за якими підприємцям все складніше і складніше працювати», – вважає Дмитро Веліканов, глава фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» в Запорізькій районній раді.

Яна Кучерявих, представник Запорізької обласної організації підприємців і промисловців «Потенціал», розповіла, що на 3 дні Запоріжжя стало центром уваги
ФОПів всієї країни.

«З депутатами Партії «Єднання» обговорили загальні проблеми ФОПів та напрацювання Ради при Офісі Президента, звернулись із проханням підтримати законодавчі ініціативи робочих груп та підприємців на сесіях міської та обласної ради. Дякую за небайдужість до проблем малого бізнесу.

Щиро сподіваємось, що саме наше місто стане фундаментом майбутньої перемоги підприємців в боротьбі за спрощену систему оподаткування. Бо Запоріжжя єднає людей України зі Сходу до Заходу!» – розповіла Яна Кучерявих.

Читайте також: Володимир Буряк має намір захистити запоріжців від безвладдя