У бюджеті Запоріжжя передбачено 100 млн грн на боротьбу з коронавірусом

На своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк написав, на що конкретно будуть витрачені кошти, які в міському бюджеті передбачили задля профілактики та боротьби з коронавірусом. Так, для міста закуплять швидкі тести для виявлення коронавірусу, два апарати для дезінфекції великих площ, термічний генератор, генератор холодного туману, реагенти для лабораторної діагностики. Крім того усі міські центри надання первинної медико-санітарної допомоги, лікарні, лабораторний центр будуть забезпечені додатковими дезінфекційними засобами, засобами індивідуального захисту, безконтактними термометрами.

Мер Запоріжжя нагадав, що протягом трьох років в місті системно зміцнювали реанімаційні відділення лікарень за бюджетні кошти. Так були придбані 63 сучасних апарати для штучної вентиляції легенів, монітори для пацієнтів. Однак, їх кількість буде збільшена. Також міський голова зауважив, що в міському бюджеті є резервний фонд у розмірі 50 млн грн. Його використають, якщо в місті буде епідемія. Кошти спрямують на препарати та витратні матеріали для міських лікарень.

Зараз у Запоріжжі підготовлені дві міські лікарні, які за потреби надаватимуть приміщення для ізоляції пацієнтів з підозрами або хворих на коронавірус. Якщо буде потрібно, підготують ще дві.

Володимир Буряк наголосив, що всі місця, де збирається багато людей, а також транспорт та прибудинкові території повинні проходити постійну обробку деззасобами. Усі, хто не дотримуватиметься розпоряджень, будуть нести відповідальність – як адміністративну, так і кримінальну.


Нагадаємо, з завтрашнього дня в Запоріжжі вводиться повний карантин. Закриваються всі магазини, окрім продуктових та аптек, не працюватимуть розважальні, спортивні, дитячі заклади, кафе та ринки.

Читайте також: Як запоріжцям не піддатися паніці через коронавірус