Реакція міністерства з приводу концесії – результат активної позиції мера та громади Запоріжжя

Депутат Дмитро Сірий прокоментував виданню “Запорозька Січ” інформацію з приводу того, що уряд відмовився від ідеї передавати запорізький аеропорт в концесію.

– Ми та громада Запоріжжя подивимось на подальшу реакцію правоохоронних органів, у тому числі СБУ: як швидко повернуть необхідні документи та матеріали для того, щоб підрядник встиг своєчасно його запустити. На кону – імідж Запоріжжя. Ми повинні підкреслювати це для себе в першу чергу, – зазначив Дмитро Сірий.

Але сьогодні вже можна констатувати факт, що центральна влада не може не враховувати думку громади, вважає депутат. Показником цього і є реакція одного з міністрів Кабінету міністрів. Реакція, викликана протестом місцевої влади, мера міста, депутатського корпусу, активною позицією жителів міста, які заявили про те, що аеропорт повинен залишатися виключно комунальним.

– А щодо концесії – в мене є пропозиція: не губити цю ідею з концесією. І нехай Олексій Гончарук приверне свою увагу в більш потрібному напрямку – в напрямку запорізьких мостів. Хай назве це концесією, перемогою – як завгодно на своїй мові уряду технократів – але мости в Запоріжжі добудує, – пропонує Дмитро Сірий.

Депутат вважає, що продовження подій буде виключно в правовому полі. Це буде юридична баталія в судах та на місцях.

– Наша задача – домогтися того, щоб аеропорт був зданий своєчасно, а правоохоронці не ставили палиці в колеса. Це основа. Низка перевізників вже уклали договори про перевезення з нового запорізького терміналу. Навіть продали велику кількість квитків на ці рейси. Але завдяки правоохоронним органам ця робота може бути зірваною. І претензії будуть висунуті самому місту – на адресу громади. Наше завдання – цього не допустити. Хай вони проводять свої дії в юридичній площині. Але ми повинні відстояти, щоб аеропорт був запущений своєчасно, – додає Дмитро Сірий.

З приводу слів міністра інфраструктури про те, що концесія можлива лише за згодою місцевої влади, Дмитро Сірий припускає, що це натяк на майбутню пряму стратегію центральної влади. Бо нинішній склад депутатського корпусу міста не погодиться на концесію аеропорту за жодних обставин. Тож, можливо, у центральної влади є намітки “підкорити Альбіон” місцевої ради, і вже руками майбутньої міськради передати аеропорт в концесію. Тому що при зміні – якщо більшість буде партійно відноситися до нової гілки влади – проблем не виникне з тим, щоб проголосувати та передати аеропорт в концесію.

– Наша каденція – виключно проти подібних дій, – підкреслив Дмитро Сірий.

 

Читайте також: Обшуки в запорізькому аеропорту можуть свідчити про війну економічних інтересів в галузі авіаперевезень