Звернення мера Запоріжжя Володимира Буряка

мэрДорогі запоріжці, земляки!

Як обіцяв, починаю вас знайомити із планами розвитку Запоріжжя на наступні 5 років. Частину з них ми реалізовуємо вже зараз, декотрі – будемо реалізовувати у найближчому майбутньому.

Добре розумію тих, хто не вірить передвиборчим програмам. Сам прочитав безліч таких «програм», де політики виступають «за все хороше і проти всього поганого», але нічого конкретного з їхніх програм не слідує. Віддаю перевагу конкретним планам, із чіткими строками, які вказують, що і в які терміни буде побудовано, відремонтовано, відкрито і так далі. Правильно складений план – чимала частина справи. Добре знаю це з часів керівництва великим виробничим колективом. І це допомагає мені під час моєї роботи міським головою Запоріжжя.

Проте місто – складніше за будь-яке підприємство. І за кількістю, і за різноплановістю завдань, але головне – за кількістю людей і різноманітністю їхніх інтересів, цілей та потреб. Упевнений, що головне – це люди. Це основа стратегії, спосіб мислити, планувати і працювати.

Тому наші плани щодо розвитку Запоріжжя завжди комплексні, завжди враховують максимум інтересів та потреб наших містян: пенсіонерів і дітей, робітників і підприємців, вчителів і лікарів, тих, хто ходить пішки, їздить громадським транспортом або своїм автомобілем, і тих, хто прокидається рано вранці, і тих, хто працює в нічну зміну… Враховує потреби більшості запоріжців.

Всі проєкти з розвитку Запоріжжя, які ми будемо вам презентувати, фактично є планом дій для мене і моїх однодумців у міській раді наступного скликання. Багато з вас уже знає: на початку липня я оголосив, що заснував партію запоріжців, яку ми з однодумцями назвали «Партія Володимира Буряка. Єднання». Моє ім’я у назві означає, що я ставлю свій підпис під кожним з кандидатів. А «Єднання» – це те, що допомогло нам побороти хаос та безвідповідальність і розпочати втілювати чимало позитивних змін у місті. Проситиму вас, якщо ви довіряєте мені, підтримати також і нашу партію.

Сьогодні хочу ознайомити вас із планами щодо подальшого благоустрою Запоріжжя. Багато з громадських просторів ми вже реконструювали і відбудували заново. Чимало об’єктів близькі до завершення.

Я переконаний, що у Запоріжжя має бути власне «обличчя», яке відповідає нашому часу. Великі підприємства були і залишаться «серцем», «рушієм» Запоріжжя, але наше місто давно переросло статус лише індустріально-промислового центру. Запоріжжя стає сучасним європейським містом, великим регіональним центром, зі своїм духом, своєю історією, своїми «родзинками». Тому благоустрій міста, його зон відпочинку, парків, скверів, проспектів – одне з важливих завдань, і ми продовжимо робити все необхідне, щоб жити в Запоріжжі було приємно, зручно і безпечно.

Отже, що ми збираємося робити у сфері благоустрою.

У 2016-2019 роках ми реалізували 4 черги реконструкції пр. Маяковського – від пр. Соборного до каскаду фонтанів «Веселка»: реконструювали дороги і тротуари, замінили інженерні комунікації, облаштували пішохідну зону зі встановленням сучасного зовнішнього освітлення і малих архітектурних форм та газони, висадили зелені насадження.

мєр маяковского

Тепер потрібно думати про наступний крок. Ми продовжуємо благоустрій парку Вознесенівського. Доповнимо реконструйований пр. Маяковського оновленим парком.

На прилеглій до Вознесенівського парку території фактично ми почали будівництво нового парку. Реалізовано перший етап робіт. У подальших планах – продовження будівництва, реконструкція території біля каскаду фонтанів «Веселка».

У вересні 2018 року, після року робіт, ми відкрили сквер Театральний у самому центрі міста, в зоні його історичної забудови. Поруч розташовані театр ім. Магара, історичні будівлі, які є пам’ятками Запоріжжя. Новий сучасний сквер став справжньою окрасою міста. Запоріжці можуть прогулятися тут всією сім’єю, помилуватися дизайнерськими рішеннями. Сквер становить єдиний архітектурний комплекс із розташованим навпроти театром ім. Магара.
мэр театральный

Ще один запорізький сквер, який традиційно називають сквером Піонерів, набуває сучасного вигляду. Розташований він у Олександрівському районі, неподалік зупинки «вул. Базарна». Зараз триває реконструкція цього скверу, яка стартувала в грудні минулого року. Зазначу, він знаходиться на території Старого Олександрівська. Тому роботи виконуються із дотриманням всіх норм, передбачених у таких випадках. Зокрема, проводилися тут і археологічні дослідження.

У результаті по вул. Поштовій були виявлені цегляні і гранітні сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду торгових рядів. Ця знахідка датується 1873 роком. Ми збережемо цю археологічну пам’ятку. Її накриють спеціальним склом, буде облаштовано оглядовий майданчик. Кожен бажаючий зможе побачити цю частину Старого Олександрівська.  

У сквері вже облаштували фундамент під скульптурну композицію, заклали основи тротуарів, зливових стоків, провели безліч інших робіт. Завершуємо вимощення тротуарної плитки. У сквері буде сучасне освітлення, встановимо нові урни та лавки. Будівельні роботи плануємо завершити наприкінці серпня – на початку вересня. Важливо, що роботи виконуються комплексно. Зокрема, ми відновимо тротуари, облаштуємо зупинкові комплекси поряд зі сквером.

«Родзинкою» оновленого скверу стане багаторівнева скульптурна композиція. Вона повністю відповідатиме первісному вигляду скульптури, яка раніше була встановлена тут.

У Заводському районі зараз ведуться роботи у сквері 30-річчя визволення України. Тут поклали тротуарну плитку, новий водопровід, будуємо туалет, встановлюємо сучасне освітлення, лавки, виконуємо благоустрій території. Влітку плануємо завершити першу чергу робіт, а друга черга повинна бути реалізована у 2021 році.

У 2019-му ми завершили перші 2 черги реконструкції парку Гагаріна, облаштували центральну алею парку, встановили сучасне зовнішнє освітлення, малі архітектурні форми, сучасний дитячий майданчик. Не забули і про старше покоління, обладнавши зону відпочинку для ветеранів. Плануємо виконати третій та четвертий етап реконструкції парку, продовживши його благоустрій.

У планах реконструкція головного парку Запоріжжя – «Дубовий гай». Оновлена зона відпочинку отримає нові атракціони, фонтани, літню естраду, спортивні, дитячі майданчики та багато іншого. При цьому буде збережено унікальний ландшафт та зелені насадження «Дубового гаю». Проєкт дуже масштабний та потребує значного фінансування, тому розбитий на кілька етапів, перший з яких може стартувати вже наступного року.

На вул. Земського лікаря Лукашевича встановили нове дорожнє покриття та тротуари, поклали безшумні трамвайні рейки, бруківку, встановили сучасне освітлення і замінили водопровідні мережі.мэр улицы

Ще однією окрасою міста стала Алея троянд на вул. Якова Новицького. Тут – нова пішохідна зона, клумби, малі архітектурні форми та зелені насадження. Але головною прикрасою Алеї стали понад 6500 квітів. У нинішньому році ми почали благоустрій прилеглої території.

Розпочали капітальний ремонт пішохідної зони на пр. Металургів, на ділянці від шляхопроводу до вул. Незалежної України. Тут збудують новий тротуар, встановлять нові лавки та урни. Роботи планується завершити наприкінці серпня. Вже на другому етапі реалізації проєкту облаштуємо на цій ділянці сучасне зовнішнє освітлення. Також у планах оновлення квіткового павільйону, розташованого на пр. Металургів.

У нашому місті 2 офіційних міських пляжі – Центральний і Правобережний. Якщо перший з них вдавалося підтримувати у задовільному стані, то Правобережний фактично опинився під загрозою зникнення. Ми ухвалили рішення про його реконструкцію, адже така зона відпочинку потрібна жителям Запоріжжя. Головна мета – врятувати Правобережний пляж і створити тут сучасну зону відпочинку. Сьогодні можна сказати, що поставленої мети вдалося досягти. Запоріжці отримали сучасний пляж, який відповідає всім нормам. Вже цього літа він став улюбленим місцем відпочинку для тисяч містян.правобережный пляж

У результаті реконструкції Запоріжжя отримає ще один сучасний пляж – у зоні відпочинку на вул. Лейтенанта Шмідта (Заводський район). Тут замінимо пісок, встановимо тіньові навіси, роздягальні, побудуємо пішохідну доріжку для людей з обмеженими можливостями, обладнаємо туалет, медпункт. Будуть тут і 2 універсальних спортивних майданчики. Наразі виконуємо першу чергу реконструкції, яка повинна бути завершена цього року. Значна частина робіт вже виконана. Друга черга робіт передбачає реконструкцію території поруч із пляжною зоною.

У планах також – реконструкція території у парку Енергетиків, розташованому поруч із Правобережним пляжем. В результаті вони повинні утворити єдину зону відпочинку. У свою чергу оновлений парк Енергетиків повинен стати частиною комплексу, до якого мають увійти реконструйована площа Запорізька і оновлений парк Металургів. Зокрема, цього року має розпочатися реконструкція Міського палацу дитячої та юнацької творчості. Для цього будуть залучені кошти Європейського інвестиційного банку. Разом з тим місто планує виконати благоустрій, реконструкцію території біля палацу. Це дозволить створити тут місце для проведення музичних фестивалів та інших масових святкових заходів.

Розпочали реконструкцію площі Запорізької. Це проєкт кількох років, розділений на кілька черг. Там потрібно замінити все покриття і доріжки парку, побудувати додаткові сходи і відремонтувати вже існуючі. Крім того, необхідно зробити благоустрій зеленої зони та клумб, відновити лавки, урни та освітлення.

Також плануємо благоустрій та реконструкцію бул. Шевченка, де необхідно виконати роботи із заміни інженерних комунікацій, покриття доріг та тротуару, реконструкції системи освітлення, облаштування газонів і відновлення малих архітектурних форм.

На ділянці від пр. Соборного до вул. Перемоги також передбачено благоустрій. Від вул. Перемоги до вул. Тбіліської – реконструкція.

Говорячи про благоустрій, ми говоримо не тільки про зовнішній вигляд Запоріжжя. Те, який вигляд має місто, впливає на те, як почуваються в ньому містяни. Світовий досвід показує, що в упорядкованих містах життя не лише комфортніше, але і безпечніше – ці проєкти тісно пов’язані з будівництвом і капітальним ремонтом доріг, розвитком громадського транспорту, програмами «Безпечне місто» і «Безпечна школа», соціальними проєктами.

Ми працюємо вже 5 років, розвиваючи Запоріжжя, і, впевнений, продовжимо розпочате. Говорячи «ми», я знов і знов маю на увазі тисячі, десятки і сотні тисяч запоріжців. Місто будують і розвивають люди і для людей.

Багато що в нашому місті вдалося зробити, але ще більше потрібно здійснити. Здійснити разом, об’єднавши зусилля. Все, що потрібно для успішного розвитку нашого міста, у нас є.

І ГОЛОВНЕ, ЩО Є В НАШОМУ МІСТІ – ЦЕ ЛЮДИ!