Мешканці Запоріжжя почали звертатися до медустанов через укуси кліщів

З початку березня через укуси кліщів звернулись вже 14 мешканців Запоріжжя. Почався сезон активності іксодових кліщів, які переносять небезпечні хвороби. У Запоріжжі проживають 6 видів небезпечних кліщів, один з яких є специфічним переносником хвороби Лайма. На окремих територіях міста в епідсезон їх чисельність в 10 разів більша за допустимий рівень. Зокрема, є небезпека підхопити кліщів є  на острові Хортиця, у парковій зоні в районі Гребного Каналу та Дитячої залізниці, лісопарковій зоні в районі вулиць Чумаченко та Олімпійської, в зоні відпочинку Великий Луг. І хоча через карантин гуляти в зонах відпочинку не можна, запоріжцям необхідно пам’ятати про правила безпечного відпочинку на природі.

Як повідомляє запорізький обласний лабораторний центр, минулого року від укусів кліщів постраждали 558 людей. У Запоріжжі діагностували 16 випадків хвороби Лайма. Цього року, з 2 березня вже 14 запоріжців звернулися щодо укусів кліщів.

Для того, щоб убезпечити себе від цих маленьких кровопивць, треба дотримуватись наступних правил.

  1. Одягатися на природу необхідно в одяг світлих тонів, який максимально закриває відкриті ділянки тіла.
  2. Низ брюк необхідно заправляти в шкарпетки.
  3. Обовязкова наявність головного убору.
  4. Оглядати себе кожну годину, щоб своєчасно побачити зняти кліщів з одягу.
  5. Місця для привалів, нічного сну на природі необхідно звільняти від сухої трави та гілок в радіусі не менш ніж 25 – 30 м.
  6. Використовувати речовини,  що відлякують кліщів(«ОФФ-крем», «ОФФ-аэрозоль», диметилтолуамід ДЕТА та ін..)
  7. Після прогулянок на природі та роботи на присадибних ділянках необхідно повністю змінити одяг. Також його треба ретельно оглянути та зняти кліщів руками.
  8. Після прогулянок також необхідно ретельно оглядати домашніх тварин.

Читайте також: У Запорізькій області захворюваність на грип та ГРВІ іде на спад