У квітні-червні юнаків будуть призивати на строкову службу

У Запорізькій області стартувала призовна кампанія «Весна-2019». В понеділок, 8 квітня, перших призовників відправлять на навчання. 52 молодих солдати поїдуть до Полтави.

Як повідомляв сайт «Запорозька Січ», навесні планується призвати 958 молодиків. За даними департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА, наразі призвано вже 445 юнаків, що становить більше 46% від плану.

Слід зазначити, що призовники мають право на відстрочку та звільнення від служби. Наприклад, під час осінньої призовної кампанії право на відстрочку отримали 13 136 юнаків.

За інформацією обласного військкомату, відстрочка від призову на строкову службу надається за рішенням районної чи міської призовної комісії: за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Для цього призовнику необхідно особисто подати заяву та документи.

Від призову на строкову службу звільняються такі громадяни України:

  • які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час;
  • які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
  • які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
  • батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі зі звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

На офіційній сторінці в Фейсбуці облвійськкомату також наголошується, що під час проведення виборів Президента на виборчих дільницях повістки нікому не вручають.

Нагадаємо, восени 2018 року було призвано 720 молодиків.