На зміну «DozoR City» прийшов інший, більш досконалий і відкритий додаток «Easy Way», у якому зручно відстежити рух міських автобусів, тролейбусів та трамваїв

Очікується підключення і транспорту приватних перевізників. Запоріжці звикли, що можна слідкувати за рухом комунального транспорту у своїх смартфонах або планшетах. Це дійсно здорово: не потрібно довго чекати транспорту на зупинці, а можна заздалегідь дізнатися, коли «ваш» транспорт під’їде до вас.

Тепер в Запоріжжі з’явився новий додаток «Easy Way» – це всеукраїнський навігаційний сервіс, який в режимі онлайн відстежує міські маршрути в багатьох обласних центрах України. Зокрема, в нашому місті, як і в старому додатку «DozoR City», можна бачити рух комунальних автобусів, трамваїв і тролейбусів. Також новий сервіс відображає зупинки й GPS-маркери у режимі реального часу. Це дозволяє містянам побудувати маршрут до пункту призначення, навіть з пересадками і таке інше.

З 15 березня новий додаток уже вступив в дію у Запоріжжі (завантажити мобільний додаток «EasyWay» можна з Play Market або App Storе).

Як розповів начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міськради Олександр Власюк, тепер рух громадського транспорту можуть відстежувати не тільки жителі нашого міста, а й інших міст та країн. І це робить Запоріжжя більш відкритим для світу.

– Для містян нічого не змінилося. На моніторах залишається та ж коректна інформація у режимі онлайн, але протягом цього року була досягнута певна мета у плані відкритості даних згідно з вимогами Міністерства цифрової політики України. Ми вже підключили до сервісу весь рухомий склад КП «Запоріжелектротранс», а на другому етапі очікує підключення і приватного транспорту перевізників. Адже він займає майже 70% транспортних перевезень, і людям досить незручно, коли його неможливо відстежити. Під час пандемії це дуже важливо, бо навіщо пасажирам зайвий час простоювати в натовпі на зупинках. Гадаю, протягом 2-3 місяців ми підключимо до нової програмної платформи весь громадський транспорт, – заявив Олександр Власюк.Центр диспетчеризації

В. о. директора КП «Запорізький центр диспетчеризації громадського транспорту» Максим Кригін підтвердив, що фахівці центру впродовж року працювали над розробкою своєї програми зі збору й обробки даних з GPS-трекерів, яку запустили на платформі «Easy Way». Мета такої роботи – виконання вимог щодо публікації відкритих даних згідно з Постановою Кабміну №835.

– Ми вже почали трансляцію відкритих даних з GPS-пристроїв через нашу програму, щоб зробити більш зручним користування різноманітними мобільними додатками, бо на ринку України їх дуже багато. Місто йде шляхом відкритості, прозорості і створення здорової конкуренції серед розробників програмного забезпечення і мобільних додатків з прогнозування прибуття громадського транспорту на зупинки, – сказав він.Максим Кригін демонструє додаток

Варто зазначити, що попередній договір з компанією «DozoR City» вже добіг кінця. До того ж їхні послуги дещо застарілі, а новий сервіс «Easy Way» дозволяє працювати згідно з концепцією відкритих даних. Наразі новий додаток працює у пілотному режимі і буде ще удосконалюватись.

Читайте також: Запорізьких водіїв-порушників ПДР каратимуть по-новому – які суми штрафів