Керуючу компанію оштрафували за порушення санітарних вимог

У Запоріжжі під’їзди багатоквартирних будинків на час карантину повинні щоденно обробляти дезінфікуючими засобами. Однак не всі управителі сумлінно виконують ці вимоги. Так, мешканці будинку № 68а по вулиці Жуковського повідомили до міської служби 15-80, що їх керуюча компанія не проводить санітарну обробку.

Перевірити цей факт виїхала одна з 7 мобільних груп, які контролюють дотримання карантинного режиму в місті. Під час перевірки інспектори поспілкувалися з мешканцями та оглянули під’їзд. З’ясувалось, що там дійсно не прибирають щодня, тож на керуючу компанію склали  адміністративний протокол.

– На час карантину обслуговуюча компанія або ОСББ повинні щодня дезінфікувати під’їзди житлових будинків для запобігання поширенню коронавірусу. Якщо цього не відбувається, мешканці можуть залишити заявку через колцентр 15-80. Мобільна група виїде за вказаною адресою та визначить, чи дійсно є порушення. Якщо це так, то на порушника складають акт, який передається поліції, і далі – до суду. Йому загрожують штрафи: для фізичних осіб – від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для юридичних осіб – від 34 тис. до 51 тис. грн, – розповів помічник міського голови Запоріжжя Андрій П’ятницький.

Загалом, з 26 березня до колцентру 15-80 надійшло понад 300 таких скарг від запоріжців. Мобільні групи провели з порушниками роз’яснювальну роботу, зараз вже почали штрафувати.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків можуть безкоштовно отримати дезрозчини, які передав ЗТМК на прохання міської влади. Для цього необхідно звернутись до районних адміністрацій.

Читайте також: У Запоріжжі на коронавірус захворіла 70-річна жінка