Так, романтику балету можна не тільки побачити, але й почути
У цьому особисто могли переконатися запоріжці, які 17 січня відвідали концертний зал імені М.І. Глінки. Академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії після гастролей за кордоном презентував поціновувачам вишуканої музики нову програму «Романтика балету». Головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя.
Іноді музика в балеті є лише акомпанементом, в інших випадках хореографія прагне розкрити глибокий зміст саме музики. А буває і так, що твори композиторів не потребують наявності на сцені танцюристів. Лише музика, яка захоплює та зачаровує. Балети, що йшли на світових майданчиках, лунали у стінах Запорізької філармонії.
Найвідоміші фрагменти з балетів Петра Чайковського, Арама Хачатуряна, Лео Деліба, Олександра Глазунова та Валерія Гавриліна представили у концертному залі. Глядачі почули «Іспанський танець» та «Вальс» із «Лебединого озера», «Па-де-де» і «Танець феї Драже» з «Лускунчика», «Адажіо» і «Вакханалію» зі «Спартака», «Великий вальс» і «Галоп» із «Анюти», «Антракт» із «Раймонди», «Вальс» і «Мазурку» з «Копелії», «Танець з шаблями» і «Лезгинку» з «Гаяне» та інші шедеври, що вже давно стали взірцем класики.
Музика до балету – у цьому напрямку поєднується поезія і казка, фантастика та реальність. Ці світові перли хвилюють та надихають.
Концертна програма «Романтика балету» була різнобарвна та досить вдало побудована. Виступам оркестру передувала промова ведучої та музикознавця Світлани Холод. Вона розповідала про авторів та особливості написання того чи іншого музичного твору, які лунали на концерті. Глядачі дуже тепло сприймали виступи академічного симфонічного оркестру під керівництвом В’ячеслава Реді. Після кожного твору у виконанні музикантів лунали довготривалі овації.
А завершувала програму музика українського композитора Юрія Шевченка – «Вальс-фінал» з балету «Буратіно і Чарівна скрипка».
Наступний виступ Запорізького академічного симфонічного оркестру відбудеться в концертному залі імені Глінки 7 лютого. Він буде присвячений 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена. Головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя. Соліст – народний артист України Юрій Кот (фортепіано, Київ).
Читайте також: Запорізькій військовий про роки, проведені в “обіймах з Дашкою”