Сьогодні багато запоріжців звертаються до сімейних лікарів з ознаками та простуди гострої вірусної інфекції

Першим ділом пацієнтів з температурою та катаральними проявами направляють на ПЛР-тест, щоб виключити коронавірус. До слова, COVID-19 підтверджується далеко не завжди, чимало людей хворіють на звичайну ГРВІ та грип.

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб оприлюднив статистичні дані щодо грипу за минулий тиждень.

Зазначається, що в області за тиждень захворіло понад 11339 людей, з них 45% – діти до 17 років. Водночас від грипу за тиждень прищепилися лише 135 жителів регіону, і 1222 – з початку епідсезону.

Інтенсивний показник захворюваності становить 676,5 на 100 тис. населення, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Тобто про епідемію мова не йде.

Про ознаки та симптоми грипу та ГРВІ «Запорозькій Січі» розповіла лікар терапевт КУ «Міська лікарня №8» Дар’я Хавроненко.

Гостра респіраторна вірусна інфекція

Застуда чи ГРВІ починається поступово, температура рідко підвищується більше 37,2 С. Болі в м’язах не турбують, як правило, або носять слабо виражений характер. Турбує закладеність носа, чхання, біль в горлі. На ГРВІ хворіють зазвичай 1-3 рази щороку. Хронічний стрес, неправильне харчування, неправильний спосіб життя сприяють зниженню імунітету, а відповідно відкривається шлях для важких інфекцій і перш за все вірусних. Необхідно виключити контакт з людьми, які «здаються здоровими, але мають високу температуру тіла і кашель», рекомендовано ретельно і досить часто мити руки з милом. Не останнє значення має повноцінне харчування.

Грип

Для сезонного грипу характерна раптова поява високої температури, кашель (зазвичай сухий), головний біль, біль у м’язах і біль в суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі і нежить. Кашель може бути важким і тривати 2 тижні і більше. Більшість людей одужує протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку важкої хвороби або смерті у людей з груп підвищеного ризику. Інкубаційний період триває близько 2 днів.

У Запорізькій області оформили 39,8 тис. е-лікарняних

За даними Фонду соціального страхування України, починаючи з червня 2021 року, було прийнято на оплату понад пів мільйона електронних листків непрацездатності на загальну суму, що перевищує 1 млрд грн.

За цей період мешканці Запорізької області оформили 39,8 тис. е-лікарняних на суму понад 75 млн грн.

Загалом же з усіх лікарняних, які роботодавці подали до Фонду на фінансування у листопаді, 81,7% – електронні. Близько 18,3% – паперові лікарняні, які були видані ще до 1 жовтня 2021 року, тобто до повного переходу на електронну послугу.

На сьогодні заклади охорони здоров’я сформували вже понад 3,7 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН), а на їхній основі згенеровано понад 2,6 млн електронних листків непрацездатності.

Щоб дізнатись день оплати за е-лікарняним, важливо знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку. Уточнити цю інформацію можна у відділенні Фонду соціального страхування, подзвонивши на гарячі лінії, які створені у кожному обласному центрі.

Читайте також: На Запоріжжі за добу виявили понад півтисячі нових випадків коронавірусу