Запоріжжя “пасе задніх” щодо оцінки містянами діяльності влади.

За даними Муніципального опитування IRI т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв має антирейтинг у 67%.

Більшість запоріжців вважають, що справи у місті йдуть не туди, куди треба (і це найгірший показник в країні).

Також люди зазначили провал у роботі закладів освіти.

Не дивлячись на те, що в місті школи та садочки працюють дистанційно, ставлення до педскладу, скандальні тендери та закупки золотих бойлерів з боку міського департаменту освіти “вбивають” репутацію всієї сфери освіти у місті.

Про неналежний стан укриттів запорожці повідомляють владі вже другий рік поспіль.

Особливу тривогу викликають так звані модульні укриття – у багатьох з них немає ні світла, ні вентиляції, ні запасного виходу. А частину стаціонарних укриттів або наглухо закрито, або завалено сміттям, і свою функцію порятунку вони ніяк не виконують. Тому мешканці постійно сигналять владі, мовляв, займіться. На жаль, марно.

Ілюстрація до цього ставлення до безпекової ситуації з боку керівників міста – у результатах опитування.

Лише 9% жителів Запоріжжя позитивно оцінили облаштування укриттів, що функціонують в місті, а 57% назвали їх стан «поганим» або ж «жахливим». Ще 11% містян заявили, що бомбосховища їм недоступні.

Опитування проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) у період з 1 по 5 лютого 2023 року методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. 

Всього було опитано n= 2,000 жителів України віком 18 років і старше. 

До вибірки не включені громадяни, які наразі перебувають за межами України. 

Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2021 року.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%.  Коефіцієнт досяжності респондентів – 16%.  Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).