Запоріжцям не треба сплачувати завищені рахунки, виставлені обленерго за січень

З початку року в Запорізькій області змінився постачальник електроенергії. Тепер замість «Запоріжжяобленерго» цю функцію виконує ТОВ «Запоріжжяелектропостачання». Це підприємство також приймає платежі від населення. Саме з цією реформою в обленерго пов’язують некоректні рахунки за січень.

– У нас відбувалася конвертація баз даних споживачів, у тому числі побутових, впроваджувалися нові програмні продукти. Саме складність та комплексність процесу, скоріш за все, стали причиною програмного збою, внаслідок якого низка показів, які передали споживачі, були викривлені. А вже на їх підставі автоматично були розраховані некоректні суми до сплати, – пояснив директор з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Віктор Мітченко.

Запоріжцям, які отримали завищені рахунки, треба звернутися в структурні підрозділи ПАТ «Запоріжжяобленерго» для уточнення даних з електролічильника та коригування обсягів споживання електроенергії. А щоб не платити зайвого, самостійно розрахувати та сплатити вартість спожитої електричної енергії.

Для довідки

Обсяги електричної енергії, спожитої населенням, визначаються оператором системи розподілу – ПАТ «Запоріжжяобленерго». В подальшому обленерго передає інформацію про обсяги спожитої електроенергії до ТОВ «Запоріжжяелектропостачання», яке, в свою чергу, на підставі отриманих даних розраховує вартість спожитої електроенергії відповідно до тарифів, затверджених постановою НКРЕКП від 26.02.2015 року №220, після чого формує та направляє споживачам рахунки на оплату, повідомляє сайт ТОВ «Запоріжжяелектропостачання».