У Запоріжжі стартує прийом проектів на участь у Громадському бюджеті-2019

Завдяки програмі Громадський бюджет запоріжці можуть вплинути на розподіл частини коштів місцевого бюджету та зробити своє місто краще.

За її умовами, кожен небайдужий містянин може подати заявку на реалізацію проекту, який вирішить нагальну проблему Запоріжжя та покращить умови проживання в ньому. Проекти, які отримають підтримку громади в процесі голосування, реалізовуються в наступному році за кошти місцевого бюджету.

У Запоріжжі програму Громадського бюджету започатковано у 2016 році. У 2017 році було вдвічі збільшено фінансування громадських ініціатив до 10 млн гривень. У 2019 році було внесено зміни у положення про Громадський бюджет. Відтепер, проекти поділяються на великі та малі.

Малий проект має орієнтовну вартість реалізації не більше 400 тис. грн, автор проекту повинен зібрати не менше 100 підписів, щоб подати його на розгляд. Великий проект – не більше 1 млн грн та не менше 150 підписів.

Цього року в Запоріжжі проекти для участі в Громадському бюджеті прийматимуться з 1 по 31 травня. 50 громадських ідей, які отримають найбільшу підтримку містян, будуть реалізовані в наступному році.

Щоб взяти участь у голосуванні, необхідно заповнити електронну форму на платформі «Громадський бюджет» і подати документи у паперовій формі до управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради. Завантажити бланк-заяву та підписний лист можна на офіційному сайті мерії Запоріжжя.

Відбір проектів буде проводити Координаційна рада з питань Громадської бюджету.