В Україні вперше створено оперативне сповіщення населення про радіаційну та хімічну небезпеку і якість повітря. Запоріжці теж можуть доєднатися до зручного сервісу.

Розумний чат-бот Radiation and Smog Alarm створила і підтримує мііжнародна програма «Чисте повітря для України», щоб підвищити безпеку українців під час війни. Бот збирає та аналізує інформацію з мереж моніторингу і надсилає сповіщення в Telegram у разі перевищення рівня радіаційного фону та небезпечного забруднення повітря, включаючи аміак і хлор.

«Чат-бот Radiation and Smog Alarm – це перше в Україні оперативне сповіщення про радіацію, що надзвичайно важливо під час війни, коли російські терористи захопили Запорізьку АЕС та постійно погрожують ракетними ударами іншим атомним станціям, – розповідає Марцела Черноцова, координаторка програми «Чисте повітря для України»експертка ГО «Арніка» (Чехія). – Оповіщення у разі перевищення рівня радіаційного фону при небезпечному середньому рівні більше за 30мкР/год за останні 10 хвилин приходить усім, хто підписаний хоча б на одну станцію в області.  Протягом війни ми встановили станції з датчиками гамма-фону в різних містах і селищах, зокрема Запоріжжя та Рівного, Києва, навколо АЕС».

«Алгоритм розрахунку умови оповіщення Radiation and Smog Alarm про забруднення максимально включає усі змінні для кожного користувача параметри: наскільки близько розташовані до нього станції вимірювання, чи вони працюють чи відключені, чи це нове обладнання, яке показує цілий перелік забруднюючих речовин, включаючи чадний газ, формальдегід, хлор, аміак, чи старе, яке вимірює лише пил. Також новим є те, що врахований вплив забруднення на різні вразливі категорії населення», – пояснює Олексій Трелевськийзасновник і куратор найбільшої в Україні мережі громадського моніторингу радіації та якості повітря EcoCity, технічний експерт програми “Чисте повітря для України”, керівник команди розробників чат-боту Radiation and Smog Alarm.

Можна підписатися на дані однієї станції моніторингу поруч чи на декілька станцій в районі – обмежень немає. Можна перевірити інформацію по цілому місту.

Підпишіться на чат-бот і теж отримуйте сповіщення про радіаційний фон та забруднення повітря: https://t.me/ecocity_smog_alarm_bot