На підставі масових звернень мешканців Дніпровського району вчора спеціалістами Держекоінспекції Південного округу з залученням представників міської ради, прокуратури та поліції здійснено виїзд на територію Дніпровського району з метою виявлення можливих забруднювачів атмосферного повітря, – звітують у відомстві.

Мобільною групою обстежено гаражні кооперативи, підприємство з виготовлення мебельної продукції, склад зберігання деревини, підприємство з виробництва та зберігання сумішей для бетону.

За результатами виїзду, суб’єктів господарювання, діяльність яких призводить до погіршення якості атмосферного повітря не виявлено.

Також обстежено територію по вул. М. Ласточкіна та вул. Культурна у Комунарському районі, яке, поки, теж не виявило порушників природоохоронного законодавства.

У зв’язку з надзвичайною пожежною небезпекою щоденно отримуємо повідомлення про загоряння на відкритих ділянках, які можуть бути основним об’єктом неприємного запаху в місті,- пишуть в Держекоінспекції.

Міська влада знає про скарги жителів Комунарського району та вживає заходів, – написала секретарка Запорізької міської ради.

Вона повідомила, що групи мобільного моніторингу обстежували Комунарський район, але джерел забруднення на його території знайдено не було.Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради подало запит на дані щодо напрямку та швидкості вітру за датами та часом звернень містян до 15-80.

Було встановлено, що вітер був з південно-західного та південного напрямку. Орієнтовно з плавневої частини, де через сильну спеку регулярно відбуваються пожежі.Скарги було також і від мешканців селищ за межами Запоріжжя. Тому управління з питань екологічної безпеки звернулося до Державної екологічної інспекції Південного округу з проханням вжити відповідних заходів щодо виявлення джерел забруднення повітря та його припинення, — написала Регіна Харченко.