Світло увімкнули не за графіком

Енергетики роблять усе можливе, аби якомога чіткіше дотримуватися передбачених графіком годин вимкнень/увімкнень. Є низка об’єктивних причин, з  яких це не завжди вдається.

Перша і найболючіша – наше обладнання, зокрема, вимикачі, за своїми характеристиками не розраховані на постійні – по кілька разів на добу – перемикання, подібний екстремальний режим роботи призводить до їх пошкодження. Якщо таке трапляється – увімкнути споживачів технічно неможливо. Безумовно, фахівці одразу приїздять на місце пошкодження та все відновлюють, але це, на жаль, займає певний час, інколи – до півтори години.

Друга причина – затримки у дорожньому русі, адже, аби здійснити перемикання, черговий персонал має дістатися відповідної підстанції.І третя, надзвичайно актуальна  в умовах прифронтового Запоріжжя, – повітряні  тривоги, під час яких знаходитися на підстанціях поза межами укриття з міркувань безпеки заборонено.

Чому у сусідніх будинках світло ніколи не вимикають?

Ці будинки знаходяться на одній лінії живлення із об’єктом критичної інфраструктури і вимкнути такі будинки, не знеструмивши при цьому критичну інфраструктуру, ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має технічної можливості.

Але у цих будинках є рубильники!

Так, рубильники є, але згідно з чинним законодавством, ці рубильники є частиною внутрішньобудинкових мереж, що знаходяться на балансі ОСББ або керуючих компаній. Без їхньої згоди та присутності їхнього представника ПАТ «Запоріжжяобленерго» до цих рубильників дістатися НЕ МОЖЕ.

Це просто «елітні» будинки, які з вами все «порішали

ПАТ «Запоріжжяобленерго» НЕ УКЛАДАЄ перелік об’єктів  критичної інфраструктури, цей перелік до нас доводить та контролює його виконання Запорізька обласна військова адміністрація – як передбачено чинним законодавством. Вносити будь-які зміни – у тому числі додавати «елітні» будинки – до переліку об’єктів критичної інфраструктури наша компанія НЕ МАЄ МОЖЛИВОСТІ.

Сусідній будинок раніше вимикався, а вчора та сьогодні – ні

Така ситуація цілком можлива, але – тимчасова. Нагадаємо, що у більшості багатоповерхівок є резервні схеми живлення, що можуть бути застосовані у випадку пошкодження електрообладнання, аби на час виконання ремонтних робіт забезпечити енергопостачання мешканців. При цьому резервна схема може входити до іншої черги – або не входити взагалі до жодної. Тож кілька днів «сусідній будинок» може не вимикатися, але щойно завершиться ремонт обладнання – буде відновлено  нормальну схему живлення та його участь у графіках.