У Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України відбувся брифінг головного державного санітарного лікаря Запорізької області Тараса Тищенка з приводу дій у разі аварії на ЗАЕС.

Основними завданнями центру контролю та профілактики є моніторинг та належної реалізації заходів санітарного та епідеміологічного контролю. У разі радіаційної загрози мобільними бригадами моніторингу буде проведено відбір проб. Наразі радіаційний фон в області під пильним контролем та у нормі, без відхилень. Спеціалісти забезпечені усіма необхідними засобами захисту та готові до надзвичайної ситуації.

Рішення про необхідність проведення йодної профілактики визначається місцевими органами виконавчої влади у випадку фактичної загрози радіаційної загрози. Профілактику проводять пігулок калій йодиду або 5% настойки йоду. Людям 12-40 років слід прийняти пігулку 130 мг калій йодиду або 44 краплі 5% настойки йоду на пів склянки води.

Профілактичне застосування йодиду калію заборонено. Зверніть увагу, що йодна профілактика захищає лише від ураження радіоактивним йодом, інші фактори становитимуть загрозу здоров’ю.

Після відповідного сигналу про радіаційну небезпеку та після проведення йодної профілактики населення має герметизувати місце перебування. Покидати укриття буде дозволено окремим сигналом, не ризикуйте своїм здоров’ям.

У разі необхідності, через канали інформування, буде повідомлено про евакуацію.