В Україні за період сильних морозів від переохолодження померли 63 особи, з них 8– у лікарнях, 43 людини на вулицях, інші – вдома, повідомила 3 лютого прес-служба МНС. За даними Міністерства охорони здоров’я, за останні 5 днів до лікувальних установ України зі скаргами на обмороження чи переохолодження звернулося більше тисячі людей, з них 945 госпіталізовано.
У січні з ознаками переохолодження до лікарень в Запорізькій області звернулися 103 людини, з них 74 були госпіталізовані. Крім того, 10 осіб померли від обмороження. Такі дані надає управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Як ми вже повідомляли, в обласному центрі відкрито два стаціонарні пункти обігріву – в районі Малого ринку та ринку Анголенка. Аналогічні пункти працюють у Бердянську та Мелітополі. Також налагоджено роботу пересувних наметів з гарячим харчуванням. Так, Головне управління МНС України спільно з Червоним хрестом відкрило понад 30 таких пунктів обігріву в містах та районах. Відкрито також кімнати для обігріву в лікарнях. Медики радять не перебувати на вулиці більше як півгодини.
Майже вдвічі побільшало запоріжців, які травмуються на слизьких вулицях. У цілодобовому режимі працюють два медзаклади: КУ “Міська клінічна лікарня екстреної й швидкої медичної допомоги” і КУ “Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9”. Якщо загалом за добу до травмпункту зверталося до 40 осіб, тепер звертаються до 80 постраждалих.