Комісія територіального управління Держгірпромнагляду у Запорізькій області завершила спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався 20 січня 2013 року з монтажником санітарно-технічних систем та обладнання ПАТ “Запоріжтрансформатор”, про це “ЗС” повідомили у прес-службі відомства. За його результатами  осіб, чиї дії або бездіяльність призвели до нещасного випадку, притягнуто до адміністративної відповідальності.
Так, у ході розслідування встановлено, що основною причиною нещасного випадку є технічна. На підприємстві присутня металева драбина, яка не відповідала вимогам нормативно-правових актів з охорони праці у частині кроку та ширини сходів. Супутня причина нещасного випадку – організаційна, зазначають у Держгірпромнагляді.
Комісією з розслідування нещасного випадку буде проведено цільову перевірку будівель та споруд на ПАТ “Запоріжтрансформатор” на відповідність технічної документації вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Окрім того, комісія територіального управління Держгірпромнагляду у Запорізькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 11 грудня 2012 року з працівницею АТ “МОТОР СІЧ”.
За даними теруправління, основною причиною нещасного випадку є конструктивні недоліки засобів виробництва та недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки. За результатами перевірки заборонено експлуатацію кривошипного пресу, до адміністративної відповідальності притягнуто чотири посадові особи.
Нагадаємо, штампувальниця була смертельно травмована в область шиї шматочком нижньої половинки штампу, що відколовся під час обкатки деталі на пресі.