Реконструкція проспекту триває

Позавчора під час виїзної наради Олександр Сін перевірив хід реконструкції проспекту ім. Леніна в районі автовокзалу і розпорядився забезпечити безумовне перевезення пільгових категорій пасажирів до відкриття руху проспектом.
Нині йде заміна контактних мереж і бордюрного каменя, укладання асфальтобетонного покриття. Єдине проблемне питання, на яке звернули увагу міського голови підрядники, це безперебійне фінансування. Нагадаємо, вартість реконструкції становить 19 мільйонів гривень.
– У мене є повна упевненість, що 1 жовтня ми відкриємо цю ділянку проспекту і запоріжці побачать абсолютно іншу вулицю, – заявив Олександр Сін.
Зі зміною зовнішнього вигляду проспекту територія автовокзалу не може залишатися колишньою, вважає міський голова. Нині тривають роботи з укладання плитки на тротуарі. До кінця місяця планується відкрити центральний вхід. Наступного року благоустрій території автовокзалу буде продовжено.
Упродовж усієї реконструкції запоріжці випробовували певні транспортні незручності. Особливо це торкалося пільгової категорії пасажирів.
– До 1 жовтня перевізники, які об’їжджають ділянку, що реконструюється, возитимуть пасажирів з проїзними квитками “Запоріжелектротрансу” безкоштовно, – зазначив міський голова. – Міська влада компенсує перевізникам витрати з бюджету. Гадаю, з урахуванням того, що у нас працюють автобуси, які забирають пасажирів з кінцевих зупинок тролейбусних маршрутів, ми розв’яжемо проблему проїзду для городян.

На трамвайній колії біля торгово-розважального комплексу

Крім того, щоб компенсувати тимчасову відсутність тролейбусів на цій ділянці проспекту, водії маршрутних таксі також зобов’язані надавати не менше п’яти місць пільговим категоріям пасажирів.
У ході робочої наради міський голова Олександр Сін повідомив, що з другого жовтня буде припинено рух двох трамвайних маршрутів, тому що від вулиці Грязнова до Комунарської будуть прокладатися безшумні трамвайні рейки.
Власники торгово-розважального комплексу “Аврора”, що будується, профінансують реконструкцію трамвайного полотна і проїжджої частини вулицею Горького. Крім того, за рахунок інвесторів буде встановлено світлофор на перетині проспекту Леніна і вулиці Івана Франка, а сама вулиця – розширена на одну смугу.
Реконструкція трамвайних колій нарешті розв’яже проблему шуму для жителів вулиці Горького. Проте з 2 жовтня пасажирам трамвайних маршрутів треба буде пересісти на альтернативні види транспорту.
– Буде припинено рух маршрутом трамваїв № 3 і № 16. До цього часу вже відновиться тролейбусний рух проспектом Леніна, тому ми збільшимо кількість тролейбусів. Також на час реконструкції будуть організовані додаткові автобуси. Хочу відзначити, що транспорт надасть “Запоріжелектротранс”, тому ним зможуть користуватися і власники проїзних квитків, і пільгові категорії пасажирів. Думаю, ці заходи компенсують городянам незручності, – заявив міський голова.
На потреби міста інвестор витратить 13 мільйонів гривень. Проте на цьому заміна трамвайних колій не припиниться. Міська влада планує продовжити укладання безшумних рейок.
– Ми продовжимо реконструкцію від вулиці Комунарської до Запорізької. Проект розроблятиметься наступного року. Якщо все складеться сприятливо, впродовж двох років плануємо замінити трамвайне полотно до площі Пушкіна, – розповів Олександр Сін.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА