Дах, що тече, благоустрій території та допомога на лікування

З цими та іншими питаннями близько сотні жителів Комунарського району звернулися на особистому прийомі до представника команди Володимира Буряка, депутата Запорізької міськради Ігоря Чумаченка. Багато хто приходить по допомогу до нього вже не вперше. Містяни зазначають, Ігор Чумаченко чує людей, добре розуміє суть проблеми та завжди допомагає знайти вихід із складної ситуації.

– Мені завжди було важливо, щоб прийоми були очні. Зараз така мода, коли прийоми ведуться через соцмережі, через громадські віртуальні приймальні, але для мене як для діючого депутата важливо вислухати проблему, розібратися та вирішити її. Цей зворотній зв’язок завжди націлений на успішний результат, – поділився Ігор Чумаченко.

Голова квартального комітету по вул. Миколи Ласточкіна Валентина Грицаєнко співпрацює з Ігорем Чумаченко вже три роки. Каже, за цей час вдалося зробити багато гарних справ для селища.  –

Наприклад, у минулому році на вул. Партизанській провели освітлення зі світлодіодними лампами. Жителі кажуть: «Світло тепер як вдень», а раніше на вулиці був лише один ліхтар. У найближчі дні Ігор Чумаченко допоможе нам з відсипкою цієї ж дороги асфальтною крихтою, аби там було зручно ходити. Дуже приємно мати справу з людиною, у якої слова не розходяться з ділом, – розповіла Валентина Грицаєнко.

Також депутат допомагає з розвитком ОСББ у нашому місті. Так, він організовував для ОСББ по вул. Чумаченка, 23, та Чумаченка, 31, влаштовувати суботники з благоустрою прибудинкової території, ремонту входу у під’їзд. Крім того, він допоміг з виділенням коштів на ремонт аварійної покрівлі. Тепер мешканці будинків вірять, що Ігор Чумаченко допоможе їм втілити давню мрію.

– У нас у планах зробити дворовий стадіон, який би об’єднав шість дев’ятиповерхівок. Там дуже велика територія, тож мріємо збудувати там стадіон, де діти будуть грати у футбол, баскетбол, теніс. Разом з ним ми це вирішуємо, обговорюємо, плануємо, – розповіла голова ОСББ Наталія Лазарєва.

Проте, як розповів кандидат у народні депутати України, здебільшого до нього звертаються за матеріальною допомогою. Але, на думку Ігоря Чумаченка, для такого великого міста, як Запоріжжя, для цього вже не вистачає фінансування. Держава не виконує своїх зобов’язань, і місто змушене власним коштом покривати окремі статті витрат.

– Не доходить багато грошей у наслідок затримки субвенцій, субсидій, дотацій, і взагалі реформа децентралізації. У наслідок сплачених податків місту повертаються лише 30 % коштів. Якби децентралізація працювала так, як прописано в законі, то легше було б і місто розвивати, і депутати могли б давати більш значущі суми на допомогу. Це необхідно, тому що є ріст онкозахворювань, росте і категорія соціально незабезпечених людей. Я бачу зі своїх прийомів, що їх близько 40%, а то й більше, – розповідає Ігор Чумаченко.

Представник команди Володимира Буряка підкреслює, що головна мета зараз – домогтися, щоб гроші, які містяни сплачують як податки, поверталися у місто.

– Запоріжжя — це індустріальна столиця України. Впевнений, і я буду підтримувати цю точку зору, що гроші, які йдуть до Києва у вигляді податків мають повертатися на розвиток міста Запоріжжя, на допомогу нашим містянам у повному, стовідсотковому обсязі, – зазначив Ігор Чумаченко.