Світ
Підбито підсумки чергової агресії Ізраїлю проти палестинського Сектора Газа. Вбито 116 людей (33 дитини), 1235 – поранено, знищено 200 житлових будинків і 40 нежитлових – включаючи три мечеті, споруду уряду Палестинської автономії і медичний центр. Втрати Ізраїлю склали 6 осіб загиблими.
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад поздоровив телефоном “з великою перемогою” голову уряду Руху ХАМАС у Секторі Газа Ісмаїла Ханійє. “Палестинський опір зіштовхнувся з агресією з боку Ізраїлю і переміг”, – наголосив іранський лідер.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху відвідав авіабазу ВПС “Пальмахім” і подякував пілотам “за участь у виконанні завдань”. “У разі дотримання перемир’я, – заявив прем’єр, – у вас буде можливість проводити навчання і готуватися до наступних бойових дій, коли ж ні, то ви продовжите атаки об’єктів інфраструктури, які ще залишилися”. У свою чергу міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак в інтерв’ю виданню Haaretz назвав угоду про перемир’я “папірцем”, який не має ніякого значення і який ні до чого Ізраїль не зобов’язує. Реальні ж підсумки війни, на його думку, полягають у знищенні арсеналів ХАМАС та інфраструктури Сектора Газа.
У Єгипті, який став гарантом палестино-ізраїльського перемир’я, сталися масові сутички між противниками і прибічниками нового президента Мухамеда Мурсі. Спалено кілька офісів його партії, у сутичках постраждали 500 осіб, ще один підліток загинув. Конфлікт спричинили укази Мурсі, якими він наділив себе додатковими повноваженнями, максимально згорнувши роль судів у житті країни.
Не виключено, що Комуністична партія Російської Федерації вже в лютому наступного року змінить лідера. Замість 68-річного Геннадія Зюганова, який очолює партію ледь не з радянських часів, може прийти його ставленик, за прикладом Єльцина-Путіна. Причина “рокіровки” – стан здоров’я Зюганова. У червні він пережив інфаркт, який до цього часу заперечує прес-служба партії.
У США випадково знайдено кадри хроніки вбивства президента Кеннеді. Випадковий свідок зняв на кінокамеру вже процес реконструкції поліцією вбивства, який проводився через рік після події – у листопаді 1964 року.
Україна
За словами народного депутата і 1-го заступника голови фракції ПР у Верховній Раді Михайла Чечетова, вже 40 самовисуванців, які пройшли до парламенту за мажоритарними округами, написали заяву про вступ до його фракції.
Фракція Партії регіонів готує свій варіант індивідуального голосування парламентарів у сесійній залі. Опозиційні партії вимагають включення в регламент парламенту обов’язковості індивідуального голосування кожного із народних депутатів. Пропозиція ПР буде базуватися на одному дні голосування на тиждень і на подачі спеціального дзвінка за півгодини до голосування, як це робиться в Конгресі США.