Близько двох сотень учасників з різних регіонів України 11 листопада боролися в козацькому бойовому мистецтві, щоб визначити найсильнішого. У спорткомплексі ЗНТУ відбулися відкриті змагання за Кубок України з українського руковопашного бою «Спас» пам’яті Нестора Махна. Організаторами заходу витупили ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» та департаментом спорту, сім’ї та молоді  Запорізької міської ради.
Як розповів головний суддя змагань Володимир Бєлєнков, на спортивний захід приїхали найсильніші козаки і козачки, які перемогли в обласних відбіркових турах. Бої проходять в п’яти вікових категоріях, кожна з яких додатково поділяється на кілька вагових категорій. До участі в змаганнях з рукопашного бою «Спас» допускаються юнаки та дівчата 11-18 років та дорослі, які мають досвід участі в змаганнях відповідного рівня.
Президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула також зазначив, що змагання за 22 роки свого існування дійсно виросли.
– Спочатку це були міські, потім – обласні змагання з десятком учасників. Сьогодні це престижний Кубок, за який змагаються кращі «спасівці» з усієї України. Я впевнений, що нас чекає прекрасне майбутнє, головне – розвивати свою культуру і традиції. Звертаючись до учасників, хочу побажати всім завзятості і волі до перемоги! – сказав Олександр Притула.IMG_3308
Перед початком змагань театр козацького бою «Спас» продемонстрував свої фантастичні вміння в рукопашному бою, чим викликав захват всіх гостей і учасників.
Після таких показових виступів спортсмени самі вже з нетерпінням рвалися в бій без страху і сумнівів. Дивно, але юні козачки не поступалися козакам у прагненні вийти на мати скоріше.
Однією з запорізьких чемпіонок на цих змаганнях стала Олександра Мурцхваладзе. Цій гарній стрункій дівчині 17 років, але вона може покласти на лопатки будь-якого хлопця.
– Спас – це ціла філософія, тому однією фізичною силою суперника не перемогти, – зізналася Саша. – Важливо бути безстрашною, впевненою в собі. Я вважаю, що мені пощастило, коли я прийшла в «Спас» – тут ми отримуємо дуже багато знань, формується наш внутрішній стрижень і розуміння того, що ми – українці.
Ще один досвідчений запорізький чемпіон, якого часто відмічають на змаганнях за найкращу техніку, – Олексій Орловський.
– Чому я займаюся Спасом? Не секрет, що кожен з нас хоче мати залізне здоров’я, красиву атлетичну фігуру, стабільну психіку. Все це може дати цей вид бойового мистецтва. Більш того, проведення таких змагань – це прекрасна можливість показати історію, традиції нашої країни, адже Запоріжжя – це батьківщина козаків, – розповів Олексій.
За словами Володимира Бєлєнкова, у боях усі спортсмени показали високий рівень технічної та тактичної підготовки. Найбільше перших і призових місць завоювала команда запорізької ДЮСШ «Спас». Далі хлопці та дівчата будуть готуватися до Чемпіонату України, який відбудеться у квітні наступного року.