Народний депутат України Ярослав Сухий провів у Запоріжжі прес-конференцію для представників регіональних ЗМІ. Розмова, як завжди, була змістовною, жвавою, відвертою. Ярослав Михайлович не залишив без відповіді жодне журналістське запитання.

Народний депутат, передовсім, підкреслив, що для нього пріоритетне у нинішній діяльності – це, власне, робота у Верховній Раді, зокрема, у парламентському Комітеті з питань соціальної політики і праці, де він – заступник голови, й, звісно, Запоріжжя – робота в закріплених за ним Партією регіонів Жовтневому та Комунарському районах.
Ярослав Сухий вважає, що особисті контакти з виборцями – головна складова дії народного депутата. Останнім часом він лише в трудових колективах нашого міста провів 92 зустрічі. За минулий рік Ярослав Михайлович на 24 особистих прийомах охопив увагою 1298 осіб, засприявши їм.
Під особливою опікою народного депутата України Я. Сухого – Закони України “Про соціальний захист дітей війни”, “Про загальне державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Неабияка його турбота – внесення змін до ряду законів України стосовно медичного страхування, допомоги дітям, багатодітним родинам, “афганцям”, чорнобильцям, спорудження запорізьких мостів тощо.
На прес-конференції йшлося і про роботу нашого депутата в річищі змін до Податкового кодексу України, Положення про державну службу.
Окремо на зібранні означено допомогу Ярослава Сухого найнезахищенішим верствам населення Запоріжжя: дітям, людям похилого віку, незаможним родинам, інвалідам. Якщо казати про лікування, то депутат надав цілеспрямовану фінансову підмогу 89 громадянам.
Торік Я. М. Сухий подав у Верховну Раду важливі депутатські запити зі збереження трудового потенціалу в гірничо-металургійному комплексі, збільшення бюджету Запорізької області у статті фінансування медичних закладів. А ще його турбота – розвиток українського літакобудування, модернізація вертольотів на базі “Мотор Січі”. Спільно з колегою із фракції Партії регіонів В`ячеславом Богуслаєвим Ярослав Сухий робить усе залежне від нього, аби вітчизняні вертольоти, двигуни до літаків знаходили своїх покупців, спричиняючи робочі місця для запоріжців.
– Відрадно, – зазначив Ярослав Михайлович, – що на авіасалоні Dubai Airshow-2011 “Мотор Січ” уклав угоду з “Вертольотами Росії” про постачання 1,3 тис. двигунів для комерційних гелікоптерів. Загальна сума п`ятирічного контракту – 1,2 мільярда доларів. У серпні минулого року на “Мотор Січі” в присутності прем’єр-міністра України Миколи Азарова презентовано вертоліт “Мі-8МСБ”. У створення нового гелікоптера підприємство протягом трьох років інвестує понад 12 млн. грн. На сьогоднішній день отримано замовлення на 6 нових вертольотів від приватної компанії та 20 – для потреб цивільної авіації.
Багато запитань депутатові журналісти поставили про соціальні параметри Дербюджету-2012.
Ярослав Сухий:
– Бюджет – напружений, непростий, базується на діючих з Росією газових контрактах, згідно з якими прогнозована середня вартість російського газу 2012 року становить 416 доларів за 1000 кубометрів. Дохідна частина Держбюджету – 332 млрд. грн., місцевих бюджетів – 92,6 млрд. грн. Дефіцит Держбюджету – 37,1 млрд. грн. Зважаючи на ці обставини, передбачуватимуться реальні соціальні параметри. Подбає держава, насамперед, про пенсіонерів, чорнобильських інвалідів-ліквідаторів, дітей, інвалідів-ветеранів, працівників-бюджетників і т. і.
– Чи братимете участь у парламентських виборах? – запитали журналісти Ярослава Михайловича.
Відповідь послідувала лаконічна:
– Це вирішуватиме Партія регіонів.
Якщо ж братиме, вів далі народний депутат, то неодмінно у рідному Шевченківському районі. І якщо знову пощастить перемогти, то найперша його мрія – пустити тролейбус занедбаною вулицею Шевченка у цьому районі. Це нагальна справа, яка давно назріла та чекає свого якнайшвидшого вирішення.
Фото Володимира Шеремета