У зв’язку з підготовкою пасажироперевезень до зимового періоду, з 1 листопада в нашому місті проходять посиленні перевірки транспорту представниками управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради, «Укртрансбезпеки» та патрульною поліцією

Так, на початку цього тижня відбулась перевірка щодо технічного та санітарного стану транспортних засобів на зупинці громадського транспорту «Міськпаливо». З ранку було перевірено ряд маршруток № 32, 25, 57, 60.

Як розповів виконуючий обов’язки заступника начальника управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку ЗМР Ілля Жуков, цю перевірку вони провели спільно з інспекторами «Укртрансбезпеки». Перш за все це візуальний огляд салону — повинна бути вимита підлога (це робиться кожного вечора після зміни), чисті та незіпсовані сидіння. Також у автобусах повинні бути необхідні пакети документів для виїзду на маршрути. А саме — графіки та маршрути руху, інформація про підприємство, наявність талонів для пасажирів, права водія та квитково-облікова документація.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ми перевірили 5 автобусів маршрутів 32, 25, 60 та 57, і практично всі вони відповідають належному санітарному стану. Є певні зауваження до розміщення візуальної інформації, але водії запевнили, що недоліки будуть усунені. Загалом, члени робочої групи звертають увагу на правильність заповнення технічної документації, маршрутних листів, санітарний стан автобусів, наявність аптечок і вогнегасників. А от, приміром, на автобусі 57-го маршруту виявили зламане сидіння, але водій і сам уже готувався їхати на ремонт і зняв навіть таблички з номерами маршруту. Водії з розумінням ставляться до таких перевірок, оскільки ми працюємо згідно закону та договорів на перевезення, — говорить Ілля Жуков.

До речі, щодо талонів на проїзд, які водії маршруток завжди чомусь забувать нам надавати. Квитки у них є, і пасажирам краще їх взяти, адже в разі аварії чи іншої причини ненаданої пасажиру послуги ви потім зможете відшкодувати гроші за проїзд.

Для водіїв передбачений і штраф, якщо санітарний стан їхніх авто знаходиться в незадовільному вигляді. Згідно договорів, інспектори можуть скласти вимогу та написати акт на 1000 гривень за кожен виявлений факт порушення.

До речі, протягом минулого тижня робоча група провела 4 перевірки на кінцевих зупинках «Ашан», «Площа Запорізька», «Арматурний завод» та «Запорізький дуб». Фахівці управління з питань транспортного забезпечення склали 4 акти за порушення розміщення візуальної інформації, відсутність задніх трафаретів та незаповнену квитково-облікову документацію.