Реанімація новонароджених — найбільш пріоритетне направлення у дитячій лікарні, адже технологія лікування маленьких пацієнтів — найважча з точки зору енергоємності та фінансування. У цьому впевнений головний лікар міської дитячої багатопрофільної лікарні №5 Андрій Запорожченко. Завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази медичних установ Запоріжжя за 2016-2017 роки п’ята дитяча лікарня була оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє рятувати життя новонароджених.

За цей час лікарня була обладнана 7 апаратами ШВЛ, системами рентгенівськими діагностичними APPOLO, Calypso F, 2 апаратами штучної вентиляції легенів «ЮВЕНТ-Т», моніторами пацієнта, 2 системами обігріву новонароджених «Kanmed Beby Warmer», 2 пульсоксиметрами Rad-8, оптикою HOPKINS®, лапароскопічним набором Karl Storz, 2 реанімаційними системами для новонароджених на понад 15 мільйонів гривень.

– Це реанімаційні системи відкритого типу, що дозволяють максимально швидко проводити усі необхідні маніпуляції, а також підтримувати режим проведення лікування за усіма стандартами, – розповів Андрій Запорожченко.

Нещодавно у лікарні вийшов зі строю єдиний стаціонарний апарат УЗД. Щороку тут проводилося понад 40 тис. ультразвукових досліджень, однак апаратура вже повністю вичерпала свій ресурс. Вона потребувала частого ремонту та не відповідала сучасним вимогам. Відгукнулися на клич про допомогу депутати обласної ради від “Опозиційного блоку”. Нещодавно 9 депутатів об’єднали свої депутатські фонди, аби придбати унікальний для Запорізької області апарат УЗД.

Було виділено понад 2 млн гривень шляхом об’єднання депутатських фондів. І хочу відмітити, що саме депутатами “Опозиційного блоку” цього року було ініційовано створення цих депутатських фондів. Тому придбання цього обладнання стало можливим, – зазначив депутат Запорізької обласної ради фракції “Опозицийний блок” Ярослав Криль.

Завдяки коштам депутатського корпусу в лікарню придбано новий сучасний стаціонарний апарат для ультразвукових досліджень MyLab Seven експертного класу вартістю 2,2 млн. грн.

Новий апарат — багатофункціональний. З його допомогою діагностика у п’ятій міській багатопрофільній дитячій лікарні вийшло на новий рівень. Вкрай важлива у ньому і можливість деталізації огляду внутрішніх органів у новонароджених.

Новий апарат УЗД MyLad Seven, що був придбаний завдяки депутатському фонду депутатів обласної ради — на сьогоднішній день один з найкращих у своєму роді. Він має всі необхідні функції для дослідження та діагностики різних захворювань у пацієнтів нашої лікарні, – підкреслив головний лікар п’ятої міської багатопрофільної дитячої лікарні Андрій Запорожченко.

– Хочу підкреслити важливість саме направлення “Материнство та дитинство”, на яке направлена міська програма цього року. Це наші родильні будинки, дитячі лікарні. А якісна діагностика в них — запорука здоров’я за рахунок раннього виявлення хвороб. Тому діагностичне обладнання однозначно має бути високого експертного класу, чого нам за підтримки депутатів обласної ради і вдалось досягти у п’ятій дитячій лікарні, – розповів заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров.