Валентина Лихачова

Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Зінаїда Гальчинська, Андрій Кліцунов, Костянтин Сілін. Було розглянуто декілька питання, які буде винесено на сесію.
Управлінням соціального захисту населення міської ради підготовлено рішення про зміни до положення про Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування. Як пояснила депутатам начальник управління Ольга Полковникова, Законом України “Про протидію торгівлі людьми” визначені заклади допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. До них у тому числі належать і терцентри соціального обслуговування. А у перелік соціальних послуг, що мають право отримувати постраждалі від торгівлі людьми, у тому числі, входить і право на безоплатне одержання психологічної та соціальної допомоги, яке належить до компетенції Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування. Депутати погодилися із запропонованими змінами в положення.
Департамент освіти, науки, молоді та спорту міської ради підготував на сесію проект рішення про відкриття дошкільного відділення на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 109. Як пояснила представник цього відомства, в Бородінському мікрорайоні вже давно виникла нагальна необхідність у створенні додаткових місць для дошкільників. Територіальний відділ освіти, молоді та спорту Ленінського району пропонує вирішення даної ситуації шляхом відкриття на базі школи № 109 дошкільного відділення та переведення навчального закладу в статус навчально-виховного комплексу. Для дошкільного відділення виділено блок з окремим виходом, обладнано дитячий майданчик з павільйонами. Приміщення переобладнано відповідно до вимог облаштування та утримання дошкільних навчальних закладів. Ремонтні роботи практично завершені, і до 1 вересня будуть завершені роботи з устаткування ігрових та спальних кімнат. Депутати одностайно погодилися на відкриття трьох дошкільних груп на 60 місць в загальноосвітній школі, адже проблему нестачі місць в дитсадках треба вирішувати усіма прийнятними та доступними засобами.
Управлінням з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради пропонуються зміни та доповнення до програми “Про забезпечення екологічної безпеки міста на 2012–2014 роки”. Зокрема, пропонується включити до переліку першочергових природоохоронних заходів реконструкцію каналізаційного колектору до КНС-1 по вул.Українській та будівництво полігону твердих побутових відходів № 3. Також, у зв’язку з уточненням видів та обсягів робіт, пропонується збільшити видатки на розробку проекту будівництва та облаштування притулку для безпритульних тварин. Збільшення видатків на вищевказані заходи пропонується здійснити за рахунок економії коштів на об’єкті “Реконструкція самопливного каналізаційного колектору від вул.Новгородської до ЦОС-2. Ділянка колектору від вул.Новгородської до дюкеру”. Також, за словами представника управління з питань екологічної безпеки міськради, з метою пропаганди гуманного ставлення до безпритульних тварин пропонується проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців міста щодо необхідності стерилізації та вакцинації тварин, а саме – видання поліграфічної продукції з екологічної тематики за рахунок непередбачених витрат у сумі 18,02 тис.грн.
Комісія дала згоду на винесення на сесію цих пропозицій. Але коли мова зайшла про виділення додаткових коштів на влаштування безпритульних собак, депутати вирішили, що не можна забувати про проблеми безпритульних людей. “Треба знову підіймати тему створення в нашому місті притулку для безхатченків, точніше, центру ресоціалізації для людей без постійного місця проживання”, – наголосила депутат Ірина Денщикова.
Депутат Валентина Лихачова нагадала членам комісії: “На початку року мова йшла про те, що 1 липня в нашому місті вже відкриється центр ресоціалізації із нічліжкою для бомжів. Навіть приміщення, начебто, було знайдено – колишній відомчий дитсадок ВАТ “Запоріжсталь”, розташований в Заводському районі. Але досі зібрання акціонерів металургійного комбінату з цього питання не відбулося, отже дитсадок до комунальної власності міста не передано, і центру для безхатченків немає. Тому, поки до зими ще є час, нам треба підіймати проблему знову. Адже кому, як не нашій комісії, це робити?!”.
Комісія вирішила доручити Ірині Денщиковій виступити від комісії на наступній сесії, щоб окреслити депутатському корпусу коло існуючих проблем по темі безхатченків. Адже саме вона займається вирішенням цього болючого питання нашого міста вже не один рік, ще з того моменту, як в минулій каденції очолювала комісію з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.