Що не кажи, а квіти чи то вдома, чи на дачі дарують нам масу позитивних емоцій, радують погляд і повітря навколо очищають. Будь-який квіткар намагається для своїх вихованців створити ідеальні умови. Будь-яке, навіть легке, “нездужання” викликає у нього масу питань. Одне з них: “Як позбутися мошок у квітах?”
Присутність в оселі цієї літаючої живності особливої радості не додає ні рослинам, ні їхнім господарям.
Які ж причини появи мошок у квітах? Комахи з’явилися через:
– перезволоження грунту (мошки зазвичай – болотисті комахи і свідчать про закисання грунту);
– з покупної зараженої мошками землі поганої якості.
Способи позбавлення мошок.
Як правило, не завжди описані нижче методи допомагають на 100%. Якщо не вийшло одним способом, варто спробувати інший! Упевнений, що в кінцевому рахунку ви зможете позбутися мошок, які оселилися у вас у квітах.
- Підсушити грунт квітів, менше поливати рослини і частіше розпушувати грунт.
- Поміняти весь грунт.
- Поливати слабким (світло-рожевим) розчином марганцівки (сильний розчин може спалити рослини).
- Розвести слабкий мильний розчин і полити ним весь грунт.
- Розріжте часник тонкими часточками і розкладіть по землі в горщику.
- У грунт увіткнути часточки шкірки апельсина.
- У квіткових магазинах можна купити препарати «Грім-2» (мошки, які завелися в квітах, його особливо не люблять), «Базудін», «Актара». Застосовувати «Актару» з розрахунку 0,1 г препарату на 1 л води. Проте поливати грунт рослини цим хімікатом потрібно тільки в тому випадку, якщо личинки мошкари знаходяться в грунті. Глибина проникнення личинок залежить від діаметра горщика. Як правило, це не більше п’яти сантиметрів.
Таким чином ви зведете до мінімуму можливість появи нових комах. У нагоді також стане і звичайна “липучка”, на яку ловлять мух.
Для боротьби зі шкідниками існують також традиційні народні засоби. Наприклад, деревна зола з першого застосування помітно скорочує кількість комах. Після повторення процедури проблема, як позбутися мошок в квітах, взагалі перестане вас турбувати. До речі, зола – прекрасне добриво.
Можна розвести в склянці води ложку сухої гірчиці і полити цією сумішшю грунт зверху. Використовують і розчин калію перманганату. Він допомагає проти мушки-білокрилки. Свою назву комаха отримала через майже прозорий колір. Ще один народний спосіб – своєрідна ароматерапія. У грунт занурюють шкірки цитрусових або нарізані часточки часнику. Також використовується тютюн зі звичайних цигарок.
Найцікавіша цікава порада – це використання звичайних сірників. Рекомендується занурити в грунт кілька сірчаних голівок. Після цього личинки поступово зникнуть.