Цими вихідними в Запоріжжі проходив незвичний майстер-клас зі створення магічного оберегу — символу Різдвяних свят. Як і самому створити оберіг на щастя дізнавалась «ЗС».

Майстер клас відбувся у книгарні «Папірус», де майстриня Ольга навчала створювати обереги-мотанки. Виявляється, такі заняття у Запоріжжі є досить популярними. Взяти майбутнє у свої руки вирішила і Наталя. Жінка розповідає, завдяки майстер класам зібрала вже чималу колекцію.

– Майстер-класи мені допомагають відкритися. Я відвідую заняття Ольги Корнієнко протягом року. Має вже величезну колекцію: оберіг на щастя, ангелів-охоронців, оберіг матері та дочки. Ще мрію про ляльку сокола, що символізує хлопчиків-синів, оскільки я є мамою двом синам, – розповідає Наталя Семенко. – У родині всі мене підтримують. Ми навіть влаштовуємо фотосесії з ляльками. Дякую їм за те, що відпускають мене!

Цього разу учасниці майстер класу створювали мотану ляльку кози. Здавна у різдвяні святки будинками ходили ряджені, а обов’язковим елементом святкового обходу було водіння кози. Вона є незмінним символом щастя, добробуту та жіночої енергії.

– Головне для учасниці майстер-класу – бажання отримати задоволення, розслабитися та навчитися чогось нового. Сьогоднішній майстер-клас присвячений святковим колядкам та Різдвяній козі. Ми робимо ляльку-мотанку, що дарує хазяйці радість, веселощі. Вона також є амулетом гарного настрою та оберігає родину увесь наступний рік, – зазначає психолог та арт-терапевт Ольга Корнієнко. – Таку чарівну козу ви можете зробити з нитки із льону. Усі матеріали – обов’язково натуральні. Важливий атрибут – дзвоники, що розганяють сум та нещастя.

Головне, каже майстриня, це розкрити внутрішню жіночність та спрямувати свою енергію на добробут родини та близьких. Створення оберегу вимагає лише позитивних думок та емоцій, тому сідати за справу у поганому настрої категорично забороняється. Слугувати своїй господині оберегом така коза зможе лише рік — коли час спливає, її необхідно спалити або кинути у воду.