Нинішнього року піднялися ціни практично на всі продукти

Лідерами зі зростання цін є цибуля, капуста, яйця, буряк, гречка та олія. Також піднялися в ціні м’ясо, молочні продукти та овочі.

За підсумками вересня інфляція прискорилася до 11% та побила 3-річний рекорд. Серед соціально значущих категорій найбільше з початку року подорожчали яйця – на понад 54%, олія – на 35% та цукор – на 34%. Хліб зріс у ціні на 24%. Наприклад, з січня вартість «Українського» злетіла з 24 до 30 грн за буханець.

Також подорожчали молочні продукти, зокрема молоко – на 4%, а вершкове масло – на 14%. М’ясо також потребує додаткових витрат. Яловичина та свинина піднялися в ціні на 18% та 8% відповідно. А куряче філе тепер коштує на 22% дорожче.

Щодо бакалії, то найбільше подорожчала гречка – з 30 до 45 грн за кг. Вартість борошна зросла понад на чверть (26%), що спричинило зростання цін на хліб. При цьому рис і макаронні вироби змінилися в ціні на 2% та 4% відповідно.

До того ж зросли ціни на овочі. Ціна на цибулю підскочила майже вдвічі – до 10 грн. Буряк та білокачанна капуста додали 69%. У середньому за 1 кг наразі просять 16,9 грн. Часник подорожчав на 68%. Найменше змінилася ціна на помідори – зростання на 4% порівняно із минулорічним періодом. А перець навпаки впав у ціні на 30% – до 70 грн. Вартість картоплі знизилася на 15% та становить близько 7 грн.

У цьому вартість фруктів має позитивну динаміку. Яблука подешевшали на 30%. А найпопулярніший продукт серед онлайн-покупців – банан – став дешевшим на 3%.
На цитрусові ціни постійно коливаються. На середину грудня лимони подешевшали на 6%, а апельсини подорожчали на 10%.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, наприкінці осені в Запорізькій області зафіксували зростання цін на споживчі товари. Найбільше здорожчали продукти харчування, зокрема молоко, сало, крупи, сири, цукор, масло, овочі, риба. Загалом, з початку року вартість товарів та послуг в регіоні стала більшою на 8%

Читайте також: Скільки коштуватиме цього року новорічний стіл для запоріжців