Затримано ще одного псевдомінера, який здійснив серію «замінувань» на Запоріжжі, повідомляє СБУ.

Співробітники Служби безпеки України спільно з іншими правоохоронними органами встановили та затримали зловмисника, який здійснив серію «мінувань» у місті Мелітополь.
За інформацією СБУ, зловмисник скористався мобільним телефоном та повідомив на гарячу лінію поліції про те, що встановив «вибухові пристрої» по всьому Мелітополю, але першим він нібито замінував саме районний відділ поліції.

За результатами обстеження приміщень та прилеглих територій на предмет виявлення вибухових речовин, правоохоронці встановили, що повідомлення про замінування хибне.
Впродовж декількох годин співробітники СБУ та Національної поліції встановили особу «анонімного терориста». Ним виявився місцевий мешканець, раніше засуджений за скоєння тяжких злочинів в Україні, а також за вбивство на території РФ.

У ході його опитування з’ясувалося, що він вчинив псевдомінування через образу на державні органи влади.

За фактом неправдивого повідомлення про замінування розпочато кримінальне провадження за ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення фігуранту про підозру та обрання запобіжного заходу.
Перевіряється факт причетності громадянина до скоєння інших аналогічних злочинів на території області.
Заходи із викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ та Нацполіції за процесуального керівництва прокуратури.

Початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на всі такі повідомлення, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів, повідомляє ДСНС України .

Лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь2021 рік.

Наголошуємо. Правоохоронці регували на всі повідомлення про мінування. Нами перевірено – 3 183 об’єкти,

Незважаючи на те, що жодне з таких повідомлень жодного разу не було правдивим, органи поліції реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями проводять перевірку.

Крім того, ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації, впевнені у відмстві.