Небезпечно бути сусідом Запорізької АЕС, при, не дай Боже, якихось негараздах на атомній станції. Тож у Запоріжжі стартував навчально-методичний семінар просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зонах спостереження Запорізької АЕС. Участь у ньому взяли спеціалісти ДСНС семи областей України: Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Херсонської та міста Києва.

Прикметно, що школа-комплекс «Запорізька Січ» 13 років сумлінно виконує роль справжньої кузні майбутніх рятувальників, які покликані завжди стояти на сторожі безпеки своєї держави, щоб попередити лихо та уберегти населення від його страшних наслідків. Тому цей заклад і обрали фахівці ДСНС для відкриття всеукраїнського збору. При цьому ця школа  з 2003 року є підшефним закладом ГУ ДСНС України у Запорізькій області. «Козачата», як ніжно прозвали учнів комплексу запоріжці, зустрічали рятувальників з усієї України. День народження школи співпав із квітневим «Місячником безпеки», тому на спеціалістів ДСНС чекала насичена розважально-пізнавальна програма, в рамках якої діти підтвердили міцні знання із цивільної оборони, відпрацювавши теоретичні знання на практиці.

Директор закладу Лариса Ганжа розповіла про специфіку навчально-виховного процесу, де вихованці мають змогу на практиці відпрацювати теоретичні навички поруч із справжніми рятувальниками, адже на базі пожежних частин учні наочно знайомляться з професією рятувальника. Відтак учні 11 класів провели показовий урок зі шкільного курсу «Захист Вітчизни» – «Основи протихімічного захисту», на якому показали, як правильно одягати протигаз, виготовляти ватно-марлеву пов’язку, швидко одягти захисний одяг. Вихованці комплексу довели, що готові організувати порятунок життя оточуючих.

На гостей чекав також приємний сюрприз: флеш-моб, в якому були задіяні понад 400 учнів «Запорізької Січі». Наприкінці запального танцю, піднявши догори жовто-блакитні папірці, діти «склали собою» величезний прапор України – «Схід і захід разом». Після виступу на рятувальників чекав показовий виступ юних «спасівців». Вихованці школи познайомили гостей з козацьким колоритом та подарувати їм незабутні враження.

– Вже 10 років поспіль учні їздять до Львівської області святкувати Різдво, а діти зі Львова приїжджають до нас влітку, – коментує подію начальник сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ДСНС області Юлія Баришева. – Така практика ще раз доводить єдність та неподільність нашої держави.

Кожухова МаринаКожухова Марина,  ученица 9 класса:

« Мне очень нравится учится ,  очень хорошие преподаватели , всегда интересно и с радостью идёшь на занятия» .

Учкин ДанилУчкин Денис,  ученик 9 класса:

«Спасом занимаюсь с 5 лет, поэтому и пришёл сюда учиться. Очень нравится,  всё здорово!»

Лебыдь МихаилЛебыдь Миша, ученик 1 класса:

«Всё очень интересно , не так как у друзей по двору. У них в школе нет такого, как у нас».

Автор: Євген ПАНТЕЛЕЄВ