Розмивання берега Азовського моря, що несе пряму загрозу населенню прибережних селищ та негативно впливає на туристичний потенціал регіону, є однією з найгостріших проблем Приазов’я. Від неї страждають найбільші курортні місця області – Бердянськ, Кирилівка, Приморськ, а також населення Бердянського, Якимівського, Приморського та Приазовського районів.
За словами директора інституту “Запоріжгідроводгосп” Олександра Коломійця, який займається проблемою берегоукріплення не один рік, лише в селі Новопетрівка Бердянського району море розмиває в рік від двох до п’яти метрів берега. Таким чином, сьогодні під загрозою опинилося майже 15 домівок, які розташовані біля моря.
Проблему укріплення берега в Новопетрівці почали розв’язувати ще 1999 року, коли розпочалися роботи з будівництва першої черги берегоукріплення. За рахунок коштів обласного бюджету та фонду охорони навколишнього середовища в 1999–2000 роках вдалося укріпити майже 200 метрів узбережжя в Новопетрівці. Та за відсутності фінансування роботи призупинено.
Відновилися вони в Новопетрівці лише 2011 року, коли стартувало будівництво другої черги берегоукріплення. Наразі ці роботи вже завершено. На будівництво другої черги було витрачено майже три мільйони гривень з фонду охорони навколишнього середовища та 1 мільйон гривень за рахунок субвенцій з державного бюджету. Побудовано сім бун, які убезпечують узбережжя від розмивання. Загальна довжина другої черги споруд берегоукріплення в Новопетрівці склала 433 метри.
Щоб захистити іншу частину берега, необхідно звести ще мінімум три буни, а щоб убезпечити домівки селян, треба закріпити стіною 144 метри узбережжя, – наполягають фахівці. Проект будівництва четвертої черги берегоукріплення вже розроблено. Загальна вартість робіт, згідно з цим проектом, складе 6,8 мільйона гривень.
Як підкреслив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, проблема берегоукріплення в області буде вирішуватися комплексно, адже від цього залежить туристичний потенціал регіону.
– За підрахунками фахівців, щоб вирішити проблему берегоукріплення на узбережжі Азовського моря, необхідно майже 50 мільйонів гривень. У нас немає вибору, ми, можна сказати, приречені на те, щоб здобути ці кошти. Адже, якщо ми не врятуємо берег Азовського моря, ми втратимо курортну зону, – наголосив Олександр Пеклушенко.