Відбулося засідання регіональної робочої групи щодо реалізації проектів цільових екологічних (“зелених”) інвестицій.
На сьогодні в області реалізуються 23 проекти теплової санації об’єктів бюджетної сфери за рахунок залучення цільових екологічних “зелених” інвестицій на здійснення заходів, пов’язаних з реалізацією і виконанням зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Ці роботи проводяться в десяти навчальних закладах, чотирьох дошкільних та дев’яти лікувальних закладах області на загальну суму 50,8 мільйона гривень.
Так, у Василівському районі утеплюються КЗ “Василівська гімназія “Сузір’я” та Степногірська загальноосвітня школа, у Великобілозерському районі – ЦРЛ та дошкільний навчальний заклад “Малятко”, у Вільнянському районі – ЦРЛ та Люцернянський навчально-виховний комплекс, у Гуляйпільському районі – ЦРЛ, колегіум “Лідер” та школа ЗОШ № 1, у Запорізькому районі – Біленьківська дільнична лікарня, фельдшерсько-акушерський пункт у с. Смоляне та Мар’ївський навчально-виховний комплекс, у Кам’янсько-Дніпровському районі – дитячий садок – загальноосвітня школа та поліклінічне відділення Кам’янсько-Дніпровської ЦРЛ, у Новомиколаївському районі – поліклініка ЦРЛ, в Оріхівському районі – Малотокмачанська школа, ЦРЛ та Оріхівська гімназія №1 “Сузір’я”, в Пологівському районі – Тарасівська амбулаторія, школа № 4, ясла-садок № 3 “Віночок” (Пологи), сільська школа (село Басань) та дитячий садок “Джерельце” (село Чапаєва).
– Нам необхідно чітко контролювати хід реалізації проектів, розуміти, чи впливає проведення робіт на функціонування цих об’єктів, чи вкладаються підрядники в графік. Усі заплановані роботи – утеплення будівель, заміна вікон та ремонт покрівель – маємо завершити до кінця поточного року. Крім того, обов’язковою умовою здачі в експлуатацію об’єктів має бути їх огляд громадою та місцевою владою. Саме люди, для яких працюють ці об’єкти, повинні контролювати виконання робіт, – зазначив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук.
У ході засідання учасники розглянули стан виконання робіт на всіх об’єктах, поточні проблеми та терміни завершення робіт. Наступного року область очікує отримання “зелених” інвестицій у розмірі понад 100 мільйонів гривень.