Відповіді про вплив підриву Каховської ГЕС для Запоріжжя – коротко.

Це однозначно екологічна і техногенна катастрофа, наслідки якої ми оцінимо згодом. Зараз передусім переживаємо про людьскі життя.

Набільше наразі обговорюють потенційний ризик ядерної катастрофи на ЗАЕС через втрату води в ставках-охолоджувачах реакторів.

Зі свого боку, МАГАТЕ каже, води в ставках ЗАЕС достатньо. Однак Укргідроенерго попереджає, що вода з Каховки витече за 4 дні, що тоді? Варто стежити за ситуацією.

До речі, кожен охочий має можливість перевіряти радіаційний фон через додаток для власного заспокоєння.

Вода в кранах запоріжців є і залишиться такою самою: водозабір у нас вище за течією. Але в умовах війни з непередбачуваними російськими терористами, варто мати вдома запаси бутильованої води, побутові фільтри та хоча би активоване вугілля.

Спеціалісти Держводагенства працюють: Дніпровська ГЕС та інші по течії Дніпра в нормі, енергосистема контрольована.

Десятки тисяч людей з Херсонщини вимушені евакуюватися. Частина їх прибуде до Запоріжжя, маємо бути готові їх зустріти.

Міста і села, що брали дніпровську воду з Каховського водосховища та зараз її втратили, переходять на місцеві свердловини та колодязі. На жаль, якість води в них не завжди відповідає нормам.

Тисячі селян Херсоншини та Запоріжжя відчують на собі падіння і втрату води в системах поливу, колодязях, а землеробство без поливу в наших кліматичних умовах неможливе.

Каховка була замінована давно, спеціалісти з надзвичайних ситуацій вже попереджали про такі ризики, РНБО давно мала скласти плани реагування, але ми все сподівалися на краще.