Проблем з постачанням води для жителів Запоріжжя внаслідок руйнування Каховської ГЕС не має бути, повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

«Водозабор для споживання жителями Запоріжжя здійснюється у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС (вище ГЕС по Дніпру). Рівень води достатній. Запас у верхньому б’єфі по всім каскадам ГЕС великий. У нас до сьогодні були максимальні рівні води по нижньому та верхньому б’єфам. Навіть, були часткові виходи за заплаву на річці Конка, у Григорівці, Біленькому. Для жителів Запоріжжя загрози щодо водопостачання немає, – розповів директор департаменту цивільного захисту населення Запорізької ОВА Андрій Булавінов. – У нижньому б’єфі є водозабор біля села Біленьке. Взимку, коли рівень води вже падав, у громаді зробили подовження труби водозабору. Там проживає близько 500 жителів. Проблем не має бути».

Сьогодні відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де буде, зокрема, розглядатися питання регулювання рівня води по всьому каскаду гідроелектростанцій. Потім відбудуться регіональні засідання комісії, де будуть вирішувати нагальні місцеві питання.