Історична подія для молодіжної політики Запоріжжя. Вперше за все існування молодіжної ради при Запорізькій міській раді 15 вересня юні депутати на сесії ухвалили свій бюджет. Він склав більше 1 млн. 250 тисяч гривень.

«Ми готували проект бюджету на 2017 рік протягом чотирьох місяців. Для цього було створено робочу комісію – розповідає голова Запорізької молодіжної міської ради Сергій Ільченко. – Мене приємно вразило те, що до роботи над бюджетом підключилося багато представників активного молодого населення Запоріжжя. Це і студенти, і трудова молодь, і представники громадськості. Хочу нагадати, що протягом багатьох років бюджет на молодіжну політику складав 0,01 % від бюджету міста Запоріжжя. Сьогодні, я вважаю, – історична подія. Депутати після проведеної роботи затвердили бюджет, сума якого збільшилася втричі».

Тепер бюджет на молодіжну політику на 2017 рік мають прийняти на сесії міської ради. Тож молоді доведеться ще обговорити проект бюджету з депутатами в комісіях, але юні депутати впевнені, що їх підтримають.

«Я впевнений, що депутати міської ради обов’язково підтримають нас, адже на сьогодні молодіжна міська рада відчуває сильну підтримку зі сторони мера Запоріжжя Володимира Буряка, виконавчого комітету та профільних департаментів та управлінь. Тепер слово за депутатами», – зазначив Сергій Ільченко.

На 2017 рік молодіжна рада запланувала багато нових заходів, які об’єднають молодь міста Запоріжжя. Але якщо раніше фінансування свят та фестивалів лягало на плечі партнерів та спонсорів, то зараз основне фінансування буде з міського бюджету. Крім нових фестивалів, молодіжна рада збирається розвивати вже традиційні, улюблені заходи. Наприклад, Zobifest має вийти на Всеукраїнський рівень. Молодь обіцяє, що заходів у 2017 році стане не тільки більше, вони будуть на порядок якісніше, адже відповідати за їх організацію буде не лише управління чи департамент, але й активна молодь Запоріжжя.

Те, що молодіжній раді дали більший бюджет та можливість самостійно розпоряджатися коштами – велика перемога, але є ще куди рости, вважають юні депутати.

«У нас є на кого рівнятися. Наприклад, на комбінаті «Запоріжсталь» бюджет на молодіжну політику складає 4 млн. грн., в той час як на заводі працює близько  5,5 тисяч робітників до 35 років. У місті проживає близько 250 тисяч молодих людей. Звичайно, бюджет слід збільшити. Але все треба робити поступово. Ми також розуміємо, що освоїти гроші – також реальна проблема. Тож ми потренуємося на цій сумі. Дай боже, сесія міської ради підтримає ці зміни. А вже наступного року подивимося на свої сили, на свої можливості, і, я впевнений, що бажання молоді розвивати місто і вносити щось нове по молодіжних заходах буде лише збільшуватися», – підкреслив голова Запорізької молодіжної міської ради.

Марина БОТНАРЕВА, фото автора