15 вересня в міській раді пройшов перший етап конкурсу «Кращий опікун, піклувальник року». Цей конкурс у Запоріжжі започатковано вперше, аби популяризувати серед населення сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також задля створення для дітлахів належних умов життя та виховання.

«У цьому році ми виділили в пріоритет створення кращих умов життя для дітей у Запоріжжі. Окрему увагу ми приділили дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. На сесії міськради ми впровадили дві програми, у рамках яких передбачено ряд заходів, семінарів, тренінгів та роботу з конкретними сім’ями, які потребують нашої підтримки. Конкурс «Опікун року» також підтримує ті сім’ї, які беруть чужих дітей як рідних, піклуються про них, розвивають, вкладають у них душу. Крім того, завдяки їх чудовим історіям ми б хотіли популяризувати серед населення сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», – розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Конкурс проводиться в три етапи за номінаціями «Родина талантів», «Найдружніша родина», «Спортивна сім’я», «Родина мандрівників», «Згуртована сім’я».

У ході першого етапу районні управління в справах дітей презентували конкурсній комісії історії 26 родин, які виявили бажання взяти участь у конкурсі. Серед конкурсантів траплялися родини, де сиріток виховували рідні, а були й ті, де чужі люди ростили дітлахів, як своїх. Так, діти потрапляли до сімей музикантів та майстрів і також захоплювалися творчістю, інші з головою поринали в спортивне життя, деякі опікуни намагалися відкрити для вихованців увесь світ і активно займалися туризмом як Україною, так і за кордоном. Заявку на конкурс подала і сім’я, яка виростила 11 дітей, серед яких були як рідні діти, так і прийомні. Навіть, коли вони виросли, родина не залишила вихованців, вже одружені сини приїжджають до мами з татком та вже разом виховують онуків. Рідні діти також знаходяться у дуже теплих стосунках із названими братами.

Другий етап конкурсу відбуватиметься у вигляді концерту, де кожна родина буде презентувати свої досягнення у 5–хвилинному відеоролику, а також покаже результати спільної творчої діяльності (вироби своїми руками, малюнок, театральна сценка, вірш, танець, кулінарний витвір або будь-що інше).

Підсумки Конкурсу буде оголошено на урочистих зборах з нагоди Дня усиновлення 30 вересня в ККЗ ім.Довженка. Переможці отримають у подарунок побутову техніку.

Марина БОТНАРЕВА, фото автора