10 жовтня 1932 року на тодішньому Заводі інструментальних сталей відбулась перша плавка. Ця подія стала Днем народження гіганта металургії спеціальних сталей та сплавів України – заводу «Дніпроспецсталь». За 85 років завод став відомим не тільки в Україні, але й закордоном, і сьогодні впевнено рухається на шляху освоєння нових ринків. На урочистому заході з нагоди річниці «Дніпроспецсталі» заводчан привітали представники обласної та міської влади.
Святкування у БК «Дніпроспецсталь» розпочалося із запального виступу оркестру військової частини 3033, який зіграв класичні та сучасні композиції.
У холі послухати виступ зібрались працівники заводу та запрошені ветерани труда. Серед них – Олександр Павлов. Він прийшов на підприємство юним хлопцем і присвятив йому 35 років життя.
– Я працював у прокатному цеху, після цього перейшов у ковальсько-пресовий. Після заводу я 20 років викладав у інженерній академії, ділився зі студентами своїми знаннями. Я досі згадую своє заводське життя. Зараз я сумую за роботою, залишились лише не часті зустрічі з колишніми колегами. В цей визначний день хочу побажати своєму підприємству, щоб воно процвітало, а молодим спеціалістам – міцного здоров’я, хорошої зарплатні та оптимізму, – сказав він.
Далі дійство продовжилось на сцені будинку культури з феєричного виступу юних талантів. Позаду сцени возвеличувався сталеплавильний ківш – символ підприємства.
– Це – наш заводський хліб, – зазначив керівник заводу «Дніпроспецсталь» Віталій Корнієвський. – Наш спільний успіх – результат зусиль кожного працівника, його відповідальності за доручену справу. Зараз наша країна і вся українська металургія відчуває серйозні труднощі. Та ми рухаємось вперед, освоюючи нові ринки, долаючи всі перешкоди. Бажаю всім міцного здоров’я, великих успіхів і ще багато років трудитися на славу «Дніпроспецсталі»!
IMG_7331Привітав зі святом працівників та ветеранів підприємства міський голова Володимир Буряк.
– Вже у самій назві є слово «спец», адже тут працюють справжні спеціалісти своєї справи. У цей день, 85 років тому завод дав першу плавку й розпочав свою славну історію. Мені приємно, що «Дніпроспецсталь» і «Запоріжсталь» працювали в тісній співпраці – це була одна велика сім’я. Я хочу привітати всіх з ювілеєм, побажати успіхів не лише виробничих, а й матеріальних. Щоб ваші високі показники залежали від вас: керівництва та колективу, а не від якихось зовнішніх моментів. Бажаю стабільності, я впевнений, – вона у вас є і буде. Я дякую ветеранам та працівникам заводу за вашу працю. Ваше підприємство працює – працює місто, є успіх у підприємства – є успіх у Запоріжжя. Зі святом, дніпроспецсталівці!
Кращі працівники «Дніпроспецсталі» були нагороджені медалями, Подяками, Почесними грамотами Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, виконавчого комітету Запорізької міської ради.
«Дніпроспецсталь» – унікальне для України підприємство. Це єдиний у нашій країні завод з виробництва практично всього сортаменту з високоякісних спеціальних марок сталі. Досить сказати, що тут освоєно виробництво тисячі сортів сталі. Продукцію дніпроспецсталівців знають в шістдесяти країнах світу. Зберігаючи лідерство на українському ринку, підприємство нарощує експорт своєї продукції. Сьогодні на заводі працює понад п’ять тисяч осіб.