Дуже символічно, що у календарі поряд з Днем Збройних сил України стоїть Міжнародний День волонтерів. Так і у житті. Наших воїнів з самого початку подій на Сході підтримували, наче янголи-охоронці, небайдужі до долі України люди. Так і тепер, у день святкування головного свята української армії до Запорізького військового шпиталю завітали гості, щоб подарувати нашим воїнам трішки добра, тепла, посмішки.
У невеличкій актовій залі шпиталю зібралась численна публіка: військові, їх близькі, співробітники шпиталю, волонтери. Привітати наших бійців завітали дитячі колективи, подарувавши музику та співи. Поети читали патріотичні вірші, зриваючи оплески.
Серед присутніх – Олександр Гончар, військовий капелан. В АТО він потрапив у 2015 році, до того часу був волонтером у 23 батальйоні. Після трагічних подій в Іловайську, коли волонтер разом з товаришами залучав ресурси для прийому батьків, стало перед Олександром бажання – служити батьківщині.
Нещодавно на службі Олександр Гончар отримав травму хребта, тому свято відмічає у стінах шпиталю. Але він не засмучується, адже все ж поряд такі ж бійці – військова родина.
– Не дивлячись на травму, я у гарному настрої. Бійцям потрібно відволікатися, бо часом багато з них у депресивному настрої, і, щоб позбутися посттравматичних реакцій, потрібні такі виступи. Ми чуємо добрі слова, гарні пісні – це добрі емоції, вони підіймають настрій, – розповідає Олександр Гончар.
Військовий капелан більш за все бажає у цей святковий день побратимам повернутися живими, здоровими не лише фізично, а й духовно.
Зі сцени бійці чули численні щирі вітання, побажання здоров’я, сили духу. Привітав з Днем Збройних сил України учасник Майдану, волонтер, депутат міської ради Олександр Кобзарюк та представники громадського руху «Побратими».
– Сьогодні у концертному залі ім. Глінки вітали ваших побратимів, щиро дякували за відданість службі. Я пам’ятаю як все починалося, коли у 2014 році майже не було армії. Але поступово ставало краще й краще, й сьогодні ми розуміємо – українська армія відбулася. Сьогодні – ваше свято, свято не просте, свято нас з вами і української армії, яка є нашою невід’ємною частиною – нашим всім, – сказав він.
Олександр Олександрович займається волонтерством з 2014 року. Тоді його ГО «Протект» буд підшефний підводний човен «Запоріжжя», який опинився на території окупованого Криму. Тоді, військові опинились у складних умовах, їм навіть не було що їсти, не знали, що їх чекає. Все Запоріжжя збирало допомогу й в результаті повний автобус з тонною продуктів направився до окупованого півострову. Щоб добратися до човна було вигадано безліч легенд, адже просто так «зелені чоловічки» не пропускали українців. Але прорватися вдалось – човен дочекався волонтерів.
– Нещодавно я почув – волонтерський рух зник. Не вірте – ми сьогодні тут щоб вас привітати й готові прийти на допомогу. Раді привітати людей, які роблять все, щоб ваше здоров’я покращилось, і ви, бійці, могли повернутися до свої підрозділів й надалі захищати нашу землю, – сказав Олександр Кобзарюк.
Від себе та ГО «Побратими» до святкового столу волонтери передали бійцям смачні та корисні подарунки – кілька ящиків фруктів.
Хоч і свято, але всі розуміють – війна триває. Хоч армія і зміцніла, та наші бійці все ще потребують підтримки. Як зазначив Юрій Яковенко, голова підрозділу всеукраїнської спілки «Побратими України», завдяки волонтерам вдається відправляти наших важко травмованих бійців на реабілітацію. Останнім часом постала проблема у пошуку гарних військових психологів, які необхідні воїнам щоб повернутися з війни у мирне життя.