День Святого Миколая приносить нам перше диво зимових свят. У ніч з 18 на 19 грудня дітям під подушку або у черевички, виставлені біля порога, Святий Миколай кладе подарунки. Але хто ж він, цей добрий дідусь, «ЗС» запитала у малюків.
Ліза, 6 років:
– Святий Миколай – це свята людина, яка, як і ми, колись була простою дитиною. Він творив добро, через що люди стали вважати його святим. Сьогодні в дитячий садок я принесла книжечку про Святого Миколая, яку читала разом з мамою, щоб інші діти теж змогли дізнатися про нього більше. Щороку Святий Миколай приходить до слухняних діток і кладе до чобітка подаруночок. Мені він зазвичай приносить цукерки.

Федя і Ліза

Федя і Ліза

Федя, 6 років:
– Святий Миколай – це людина, яка померла, але його дух розносить дітям подарунки, тому що так йому наказав Бог. Мені Святий Миколай кладе подарунки під подушку. В цьому році я попросив у нього «Джангу». Це гра, де з дерев’яних брусочків потрібно побудувати вежу. Програє той, у кого вежа зруйнується.
Саша, 5 років:
– Миколая всі люблять, тому що він дарує дітям подарунки. Але, якщо діти будуть неслухняними, то він може принести і лозинки. Ще у нього є помічники – янголята. Вони доглядають за дітьми весь рік, і потім розповідають Святому Миколаю, як хто себе поводився. Я думаю, що мені Святий Миколай принесе все-таки подарунок, тому що я не дуже балувався. Я загадував йому бажання, але вже забув яке …

Саша і Настя

Саша і Настя

Настя, 5 років:
– Святий Миколай схожий на мого прадіда. Він добрий, як мій дідусь, той завжди говорив: «Якщо Святий Миколай принесе подарунки, тоді буде весело, а якщо принесе лозину, то є привід замислитися». Але приносить лозину не Святий Миколай, а чортеня. А чортеня хитре, воно може принести лозинку навіть хорошій дитині, щоб та засмутилася і стала хуліганом. А Святий Микола спершу не був святим. Спочатку у нього дуже рано померли батьки, коли він ще був хлопчиком. Потім він жив з багатими родичами. У нього був одяг, їжа, він не знав бідності. Гуляв в теплому одязі взимку. Але інші діти, бідні, в мороз не могли виходити на вулицю, тому що у них не було теплого одягу. Тоді Микола пішов у комірчину, набрав мішок борошна, масла, горіхів, яблук, приніс цим діткам тихо вночі і втік. Коли прийшов час, Господь покликав його до себе і сказав: «Як мені тобі віддячити? Ти був добрим таким». А Микола сказав: «Поверни мене до людей, я хочу знову творити добро». А Господь сказав: «Твоє місце біля мене, на небі. Але раз на рік ти можеш спускатися і дарувати дітям подарунки».
Я не загадую Миколі бажання, мені приємний будь-якій його подарунок.

Уляна і Руслан

Уляна і Руслан

Руслан, 5 років:
Святий Миколай, як Дід Мороз, тільки возить не іграшки, а цукерки, на крайвипадок – «Кіндер Сюрприз». Святому Миколаю не пишуть листи, він сам вирішує, що подарувати. А неслухняним дітям він дарує лозинки.
Микола не відразу став святим. Спочатку він був простою людиною, яка допомагала бідним дітям. Але робив він це в таємниці, не хвалився. Він був дуже скромним і не хотів почестей. Просто хотів допомогти тим, хто цього потребував. Так він став святим.
Я не знаю сам, що отримаю від Миколи цього року. Все-таки я думаю, що лозинки не принесе, тому що я допомагав мамі. Я допомагаю їй мити підлогу, пилососити килим, мити посуд. І татові я іноді допомагаю. Я, коли знаходжу якісь детальки на підлозі, йому віддаю. Вони ж такі дрібні, він може не помітити, а я помічаю їх іноді. Іноді я помічаю і мамині голки, які лежать на підлозі, та повертаю їй.
Уляна, 5 років:
– У минулому році Святий Миколай подарував мені велику коробку із солодощами, там був навіть шоколадний Дід Мороз. Думаю, що Святий Миколай і в цьому році подарує мені подарунок, тому що я дуже слухняна. Ось вчора, наприклад, на заняттях усі базікали, а я уважно слухала виховательку. Я це робила спеціально, щоб не отримати лозину. Але я і весь рік добре себе поводилася. А сьогодні мені ще в школу йти на підготовчі заняття, а завтра мені ще на гімнастику. А ось Ваня, який теж зі мною на підготовчі курси ходить, точно отримає лозину. Він плює в зошит, маму не слухається. Просто жах.
Аліса, посерединіАліса, 6 років:
– Святий Миколай – це той дядько, який схожий на Діда Мороза. Він приносить подарунки, а іноді лозинки. Дід Мороз приходить і в садки, і на свята – його всі бачать. А Миколи Святого не бачать, тому що це його таємниця. Святий Миколай кладе подарунок під подушку, а Дід Мороз – під ялинку.
Я добре себе вела, тому Миколайчик подарує мені подарунок. У мене є маленька сестричка, її звуть Софійка. Я мамі з татом допомагаю її годувати, ношу її, тільки вона вже важкенька стає. Ще я мию підлогу, коли треба, і тримаю свої речі в порядку.

Майя

Майя

Майя, 5 років:
– Святий Миколай – це такий дядько, який приносить хорошим діткам подарунки. А тим діткам, які погано поводяться, він приносить лозину, щоб вони задумалися над своєю поведінкою.