Головне – це люди – мер Запоріжжя Володимир Буряк

Дорогі запоріжці, дорогі земляки!

Майже п’ять років тому ви довірили мені керівництво нашим рідним містом. За цей час багато чого зроблено, але й багато ще потрібно зробити.

Сподіваюся, багатьом із вас сподобалися реконструйовані сквери і проспекти, відремонтовані дороги і ліфти. Ми відкриваємо нові дитячі садки і ремонтуємо школи, уже відремонтовані та переобладнані лікарні та амбулаторії. На маршрутах їздять нові тролейбуси, автобуси і трамваї. Все це, безумовно, важливо для розвитку нашого міста. Але найголовніше досягнення – те, що все більше запоріжців стають нашими однодумцями.

Я багато разів говорив, і повторю: головне для мене – це люди. Саме завдяки зусиллям наших людей, їхній самовідданості, принциповості, чесній та ефективній праці місто змінюється на очах.

изображение_viber_2020-07-01_15-20-34

Наприклад, саме завдяки працівникам транспортної сфери в місті з’явилися нові автобуси і тролейбуси, реконструйовані трамваї, і вони ходять практично «по хвилинах». Ми оновили понад 60% трамвайного парку і придбали 95 великих автобусів. Відкрили автобусні маршрути №№17, 18, 29, 39, 56, 59, 72, 86, 94 і тролейбусний маршрут №1. Всі ми пам’ятаємо, в якому жалюгідному стані був транспорт всього п’ять років тому. Чи стали б можливими ці зміни, якби до справи не узялись і керівники управління з питань транспортного забезпечення, і майстри, і слюсарі, і самі водії? Очевидно, що ні. Знаю багатьох з них особисто і хотів би назвати поіменно всіх, але на це не вистачило б і дня.изображение_viber_2020-07-01_15-21-17

Триває благоустрій Запоріжжя – місто стає чистішим, набагато краще освітленим. Ми реконструюємо парки, пляжі і сквери. Завершили реконструкцію проспекту Маяковського і скверу Театрального. Виконали значний обсяг робіт з реконструкції та благоустрою скверу Піонерів, скверу 30-річчя визволення України, парку Гагаріна. Закінчили повну реконструкцію Правобережного пляжу і розпочали реконструкцію пляжу в Заводському районі. І ще багато іншого. Відремонтували понад 2 мільйони квадратних метрів доріг: великі ділянки доріг на проспекті Маяковського, Ювілейному, вулицях Перемоги, Земського лікаря Лукашевича, Набережній магістралі, дорога від траси Харків-Сімферополь до Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» та інші. Ми відремонтували понад 420 тисяч квадратних метрів внутрішньоквартальних доріг. Все це теж результат роботи і відповідних департаментів, і багатьох працівників комунальних служб, і нових глав, і співробітників районних адміністрацій міста.

Коли ми починали комплексну програму по ремонту будинків і ліфтового господарства, чимало людей казали, що це непідйомна і невдячна тема. Але ми змогли зробити чимало. За неповних п’ять років ми капітально відремонтували понад 600 будинків і гуртожитків. Капітально відремонтували 369 покрівель. Замінили комунікації в більш ніж 300 будинках і переклали десятки кілометрів водопровідних, каналізаційних і теплових мереж. Якщо раніше мені щодня надходили зведення про 140-150 поломок ліфтів, то сьогодні всі практично забули таку проблему. І хоча сфера ЖКГ – «вічно хвора» тема, співробітникам комунальних підприємств вдалося досягти значного прогресу.

Особлива гордість Запоріжжя – новий термінал міжнародного аеропорту. Вперше за 8 років в Україні з’явився новий, сучасний аеропорт, на рівні європейських. Нагадаю, скептики не вірили, що ми зможемо побудувати його, що наш аеропорт стане прибутковим. У 2019 прибуток аеропорту зріс до 91 мільйона гривень. І навіть чимало жителів Дніпра віддають перевагу аеропорту Запоріжжя – це і дешевше, і зручніше; до того ж, ми можемо запропонувати більше напрямків внутрішніх і міжнародних сполучень. У цьому велика заслуга нової команди аеропорту.изображение_viber_2020-07-01_15-20-32

Особливу увагу ми почали приділяти гуманітарній сфері. За останні кілька років ми фактично перебудували три великі бібліотеки. До кінця поточного року плануємо перебудувати ще 5 бібліотек, а протягом найближчих п’яти років – всі бібліотеки міста. Будемо розвивати бібліотечну мережу і в напрямку інклюзивності: в планах закупівля літератури для незрячих і слабозорих.

Розвиваємо туризм: провели досить успішно і ефективно кілька туристичних бізнес-форумів. Заснували кілька масштабних музичних фестивалів: Khortytsia Freedom і Zaporizhia Jazzy. Запоріжжя вперше сформувало і реалізувало чітку туристичну програму, створивши туристичне «обличчя» міста. Завдяки чому ми отримали істотне збільшення кількості туристів в «докарантинний» період. Всі ці здобутки – завдяки натхненній праці багатьох людей.

Не можу обійти увагою випробування пандемією COVID-19. Завдяки тому, що в місті Запоріжжі був вчасно створений оперативний штаб, і завдяки самовідданості наших лікарів, нам вдалося уникнути спалаху епідемії. За рахунок коштів міського бюджету було придбано 25 апаратів ШВЛ, мобільний рентген, апарат ШВЛ з транспортним кюветом для новонароджених, портативний УЗД-апарат, наркозно-дихальні системи та багато іншого. Також місто ще до пандемії придбало 63 сучасних апарати ШВЛ, наркозно-дихальні і багато іншого обладнання. Медичні працівники сьогодні забезпечені в повному обсязі засобами індивідуального захисту і засобами дезінфекції. Ми виплатили медпрацівникам з міського бюджету понад мільйон гривень, хоча ці 300-відсоткові надбавки мали виплачувати з державного бюджету.изображение_viber_2020-07-01_15-20-26

Дякую ще раз всім медикам, які сьогодні на передовій борються з цією небезпечною хворобою і роблять все, щоб ми могли безпечно жити і працювати. Також вдячний усім, хто системно працював в ці роки над реконструкцією і переоснащенням міських лікарень.

Дякую всім тим, хто робить свою щоденну працю з відданістю, із завзятістю, з любов’ю, хто змінює наше місто на краще. Тим, хто безпосередньо бере участь в управлінні, підтримці і поліпшенні міської інфраструктури, і просто активним городянам, волонтерам та активістам.

Сьогодні у жителів міста з’явився здоровий оптимізм і навіть упевненість в тому, що Запоріжжя буде динамічно розвиватися і ставати більш комфортним для життя. Ми повірили в свої сили. Чому можу так стверджувати? Коли виїжджаю на огляд об’єктів будівництва або ремонту, коли проводжу зустрічі в трудових колективах, я відчуваю підтримку людей. підтримку тих змін, які відбуваються в місті. Я бачу, що все більше городян відчувають себе частиною цих змін, рушійною силою цих змін.изображение_viber_2020-07-01_15-20-29

І ми не зупиняємося на досягнутому. Нам ще багато потрібно зробити, реконструювати або побудувати з «нуля».

Необхідно продовжити покращення громадського транспорту. Зокрема – відновити повноцінну роботу трамвайного маршруту №12. Для цього будемо прокладати трамвайну колію на ділянках вулиць Шевченка, Солідарності, Калібрової. Крім цього маршруту, буде організовано рух трамваю від залізничного вокзалу Запоріжжя-1 до Шевченківського району. Незабаром Запоріжжя стане першим українським містом, де використовуються електробуси. Уже в цьому році запустимо тролейбусний маршрут, який з’єднає Бородинський мікрорайон і Хортицький район, і маршрут великих автобусів від аеропорту до центру міста.

Благоустрій парків, скверів в різних районах міста – частина єдиної міської програми. Її мета – облаштування зон відпочинку у всіх районах міста: парк Гагаріна в Комунарському районі, сквери Театральний і Піонерів в Олександрівському районі, парк біля Набережної магістралі в Вознесенівському районі, сквер 30-річчя визволення України в Заводському районі, парки Климова, Бочарова в Шевченківському районі, сквер Ювілейний в Хортицькому районі. Також в планах – благоустрій парку Металургів в Дніпровському районі. Плануємо доповнити реконструйований проспект Маяковського оновленим парком. Також, в рамках благоустрою Вознесенівського парку на прилеглій території, ми фактично будуємо новий парк. Вже завершено перший етап і  цього року відремонтовано фонтани на каскаді «Райдуга», одному із знакових і найулюбленіших місць відпочинку запоріжців.

У планах – реконструкція парку Енергетиків, розташованого поруч із Правобережним пляжем, який ми повністю реконструювали в цьому році. В результаті ми створимо тут єдину зону відпочинку. У свою чергу оновлений парк Енергетиків повинен стати частиною комплексу, до якого увійдуть реконструйована площа Запорізька і оновлений парк Металургів.

Продовжимо розвиток програми «Безпечне місто», в рамках якої ми вже встановили понад 230 відеокамер спостереження,  побудували і ввели в експлуатацію ситуаційний центр із сучасною відеостіною спостереження. Нові камери з’являться, зокрема, в скверах Піонерів і 30-річчя визволення України, які зараз реконструюють. Розпочинаємо реалізацію програми «Безпечна школа», яка передбачає встановлення відеокамер в навчальних закладах для безпеки дітей.

Продовжуємо реконструкції та оснащення лікарень, шкіл і дитсадків. І багато іншого.

І на завершення хочу сказати про те, що потрібно для подальших позитивних змін у нашому місті. Мова про об’єднання зусиль, про єдність. Що маю на увазі? Ми всі повинні об’єднатися  заради добробуту запоріжців і розвитку нашого рідного міста, відкинувши дрібні політичні протиріччя.

Пропоную зробити це в рамках об’єднання запоріжців. Адже, на жаль, загальнонаціональні політичні партії занадто далекі від проблем міста, міської інфраструктури, транспорту, благоустрою, медицини і освіти, ремонту доріг і всього іншого. Кандидати від партій орієнтуються на своїх лідерів у Києві. Лідери партій, у свою чергу, ніколи не візьмуть на себе відповідальність за ситуацію в місті. Вони далеко і їм все одно. Давайте, наприклад, чесно собі відповімо, чи задоволені ми роботою народних депутатів, за яких проголосували минулого літа? Що вони зробили для Запоріжжя?

Наше місто часто ставало заручником політичних ігор та інтриг різних загальнонаціональних політичних сил, їх політизованих мерів і депутатів. Завжди був один і той же результат – політичне протистояння в міськраді, занепад міської інфраструктури, деградація міста і масова втеча запоріжців з міста в пошуках кращих умов життя.

Цьогорічні місцеві вибори – це, перш за все, можливість обрати у місцеву владу нових, порядних і професійних людей. Чи можемо ми довіряти долю міста загальнонаціональним партіям і їхнім представникам, які вже показали свою неспроможність і безпорадність у Верховній Раді?

За ці п’ять років я познайомився з сотнями чудових і достойних людей. Простих і світлих, які чесно і з любов’ю роблять свою справу, допомагають іншим, рухають наше місто вперед. Прийшов час запропонувати їм реалізувати себе на новому рівні. Відкрити їм дорогу в міську владу, де вони зможуть застосувати свої досвід, бачення і енергію на благо Запоріжжя. Саме тому я ухвалив рішення створити партію – партію запоріжців.

Головний принцип підбору кандидатів – це прозорість та відкритість. У списку будуть люди нові при владі, які добре зарекомендували себе. Які проявили себе з найкращого боку, були результативними та ефективно працювали на благо жителів Запоріжжя. З декотрими із них ми плідно працювали. Когось нам рекомендують трудові колективи міста із найрізноманітніших сфер: виробництва, транспорту, медицини, соціального захисту, освіти, благоустрою міста.

Безумовно, всі вони – місцеві, запоріжці. Вони працюють поруч з нами, живуть з нами по сусідству, в таких же звичайних будинках. Водять своїх дітей в ті ж дитячі садки і школи, що й ми. Живуть тими ж сподіваннями і проблемами, що й усі ми. Вони тут живуть, працюють і пов’язують майбутнє своє і своїх дітей із Запоріжжям.

Окремо я буду представляти вам цих кандидатів. Всі вони будуть зустрічатися з вами у ваших дворах і трудових колективах. Розповідати про себе, про те, що вони вже зробили для міста і що збираються для нього робити. Слухати вас і радитися, що ще необхідно змінити в місті.

Чому партія називається «Партія Володимира Буряка. Єднання»? Моє ім’я тут означає, що я ставлю свій підпис під кожним із кандидатів. Буду просити вас, якщо ви довіряєте мені, підтримати також і їх.

А «Єднання» – це те, що допомогло нам стабілізувати ситуацію в попередні роки, повернути керованість процесами в місті, побороти хаос і безвідповідальність. Лише тоді, коли є єднання, ми можемо боротися з проблемами, розвиватися і упевнено йти вперед. Я не хочу, щоб розвиток нашого міста опинився під загрозою через політичні конфлікти, які виникають на будь-яких виборах і потім переносяться у стіни міської ради.

Багато що в нашому місті вдалося зробити, але ще більше належить здійснити. Здійснити разом, об’єднавши зусилля. Все, що потрібно для процвітання нашого міста, у нас є: і природні багатства, і сильна промисловість, і наша культура.

ТА ГОЛОВНЕ, ЩО Є В НАШОМУ МІСТІ, –  ЦЕ ЛЮДИ!