Влітку в Запоріжжі роблять упор на ремонт доріг, тротуарів, медичних та навчальних закладів, оновлення місць відпочинку, а також підготовку до осінньо-зимового періоду

Про це міський голова Запоріжжя Володимир Буряк розповів під час ефіру на муніципальному телеканалі Z.

– Як і кожного року, літо – пора, коли треба ремонтувати мережі, каналізацію, готувати будинки, дитячі садочки, школи та лікарні до осінньо-зимового сезону, ремонтувати дороги, сквери… Цього літа буде завершено реконструкцію проспекту Маяковського і ми отримаємо облагороджене місце відпочинку від проспекту Соборного до каскаду фонтанів «Веселка». Ми вийшли на фінальну стадію щодо ремонту доріг. Тендери всі вже пройшли, об’єм нам зрозумілий. Протягом тижня-двох ми масово розпочнемо ремонт доріг. На сьогодні вже відремонтовано більше 80 тис. кв. м доріг. Основні роботи виконує КП «ЕЛУАШ», найближчим часом підключиться «Онур», – сказав Володимир Буряк.

Міський голова зупинився й на основних рішеннях, які прийняли на червневій сесії Запорізької міської ради, після якої депутати пішли на літні канікули.

– Я вважаю, що одне з основних питань – про отримання для Запоріжжя кредиту в розмірі 600 млн. грн. Це дійсно було потрібно зробити, щоб працівники бюджетної сфери міста отримували заробітну плату в тому об’ємі, в якому мають. Це дозволить продовжувати й будівництво нового терміналу в аеропорту, й ремонт доріг. В цьому році ми виконаємо комплекс робіт в аеропорту: збудуємо термінал, виконаємо ремонт злітно-посадкової смуги з руліжною доріжкою і паркувальними місцями для літаків. Це вже буде комплекс, який можна назвати аеродромом. Також у цьому році буде встановлено радіотехнічне та світлосигнальне обладнання.

Ми також розвиваємо транспорт. На сесії було прийняте рішення щодо збільшення фінансової допомоги з бюджету для КП «Запоріжелектротранс». Основна маса пільгових категорій перевозиться саме комунальним транспортом: трамваями, тролейбусами та автобусам, – підкреслив Володимир Буряк.

У найближчих планах міської влади, за словами міського голови, – оновлення електротранспорту, продовження ремонту доріг та місць відпочинку в усіх районах міста.

– Перші дві одиниці з 9 тролейбусів, які ми запланували придбати цього року, вже скоро надійдуть до Запоріжжя. І вони будуть обладнані кондиціонерами. Восени закінчиться збирання ще двох «Запорізьких трамваїв». У цьому році також продовжуємо наводити лад в місцях відпочинку в районах міста: ремонтуємо сквер Ювілейний, парк Клімова, парк 30-ліття визволення України в Заводському районі. Завершили частину реконструкції Правобережного пляжу. Зараз, хай люди вибачають, але закриємо зону відпочинку на вул. Л. Шмідта в Заводському районі, щоб відремонтувати ще один пляж, – повідомив Володимир Буряк.

Відповідаючи на питання журналіста щодо судового позову, який мер подав проти депутата міської ради Віталія Рябцева, Володимир Буряк зазначив, що висловлювання, які народний обранець дозволив собі під час засідання сесії на адресу міської влади, – ні що інше, як безпідставні обвинувачення.

– Знаєте, голослівно казати про те, що хтось обкрадає людей чи в бюджеті дірка – дуже просто. Але сам депутат Рябцев є злісним неплатником за житлово-комунальні послуги. Хоча в своїх виступах під час сесій та навкруги він начебто дуже сильно опікується темами ЖКГ. Всі ми розуміємо, що сьогодні йдуть вибори до парламенту, тож депутат готує собі плацдарм до цих, а може й до місцевих виборів. Хай люди не переживають. У місті хоч і дефіцит бюджету, але все працює, готуємося до опалювального сезону, ремонтуємо дороги, будинки, виплачуємо заробітну плату, підвищуємо її в деяких напрямках. І це все робиться як за кошти платників податків, так і за кредитні кошти.

Читайте також: Населені пункти Запоріжжя можуть залишитися взимку без опалення