Про свою роботу сьогодні на сторінках нашої газети розповідає депутат міської ради Володимир Кузенко. Наша зустріч відбулася під час депутатського прийому у громадській приймальні.
– Як довго ви, Володимир Васильович, працюєте на депутатській роботі? Як за цей час змінилося місто, робота у раді?
– Депутатом виборці мене обирають вже на другий термін. Можу лише сказати, що проблем за ці роки стало більше, а грошей на їх вирішення не побільшало. Житловий фонд зношується, нові будинки масово не зводяться, комунікації також не молодшають.
– Виборці якої території найчастіше звертаються до вас?
– Це мешканці Жовтневого району, головним чином. Але, якщо до мене звернеться будь-який мешканець міста, я розгляну його звернення без будь-яких територіальних обмежень. До мене приходять люди з усього міста.
– З якими проблемами найчастіше звертаються запоріжці?
– Це, безумовно, проблеми зношеності житла. Течуть дахи, міжпанельні шви, виходять з ладу труби та вентилі на водогонах та мережах гарячої води, опалення, зламані ліфти. У більшості випадків у проблемних будинках та квартирах мешкають літні люди із невеличкою пенсією, тож зробити ремонти власними силами вони не мають змоги. На моєму окрузі, наприклад, 200 балконів, які можуть будь-якої миті впасти.
Ще одна гілка проблем – несправедливо низькі, як вважають люди, пенсії. Злиденне матеріальне забезпечення, невідповідність необхідних для лікування коштів матеріальному забезпеченню українців (є люди, яким на операцію потрібно більше ста тисяч гривень). Тож люди звертаються із проханням про надання матеріальної допомоги.
Також є прохання забезпечити малюків місцями у дитсадках.
– Чи є у вашій практиці звернення виборців, які найбільш запам’яталися?
– Як бачите, сьогодні до мене звернулися мешканці будинку 42/2 на вул. Українській. Там проблеми в чотирьох під’їздах – тече дах, підтоплений підвал, у ньому завелися комарі та інші комахи, щури. Найбільш вражає те, що із своїми проблемами люди 12 років звертаються і до ВРЕЖО, і до управління житлового господарства, і до інших інстанцій. До них приходять комісії, представники, а ремонту як не було, так і немає. Можливо, можна буде вирішити ці проблеми за допомогою підприємства “Запоріжсталь”, ці під’їзди колись були кооперативом цього заводу, далі їх передали до власності міста. Мешкають там, головним чином, ветерани “Запоріжсталі”, колишні передовики виробництва, літні люди.
– Розкажіть, будь ласка, як ви використовуєте гроші депутатського фонду?
– Цього року депутатський фонд склав 120 тис. грн. 48 тисяч витрачено на ремонт будинку на вул. Героїв Сталінграду, 16. Для облаштування дитсадків та шкіл необхідним обладнанням – 36 тис. грн. Разом з іще трьома депутатами ми акумулювали кошти для освітлення ділянки вул. Радянська – вул. Червоноармійська. 30 тис. грн. виділено для матеріальної допомоги городянам.
– Які найбільш актуальні проблеми міста доводиться вирішувати зараз?
– Це, безперечно, проблеми зношеності житлового фонду.
– Коли й де, у який час проходить прийом виборців?
– Прийоми проходять у перший та третій четверги місяця у громадській приймальні за адресою: пр. Леніна, 76, к. 219, з 15 до 17 години. Інколи звертається за день 7 осіб, інколи і 16…
– Улюблені місця у Запоріжжі, які ви відвідуєте із родиною?
– Це, звичайно, Дубовий Гай, який скоро має бути оновлено. Традиційно відпочиваємо з родиною на Азовському узбережжі, я захоплююся підводним полюванням і просто зануренням під воду. Полюбляю і звичайне полювання. На жаль, спостерігаю, як збіднюється навколишня жива природа: раніше в Азовському морі було багато дельфінів, осетрів. Зараз їх не зустрінеш. Тай у Дніпрі риби майже не видно.